Smolyan'daki Hronovski Fabrikası'nda çalışan 60 kişide koronavirüs tespit edildiPazartesi, 29 Haziran 2020

Smolyan'daki Hronovski Fabrikası'nda çalışan 60 kişide koronavirüs tespit edildiSmolyan (Paşmaklı) Bölge Sağlık Müfettişliği (RZİ) Müdürü Dr. Mimi Kubateva, Dariknews.bg haber sitesine verdiği demeçte Smolyan şehrinde bulunan otomobil yedek parça üretimi yapan Hronovski Fabrikası'nda çalışan 60 kişide koronavirüs (COVID-19) vakası tespit edildiğini doğruladı. Dr. Kubateva, işletme çalışanları arasında koronavirüs bulaşan kişi sayısının yükseleceğini tahmin ediyor.

RZİ Müdürü, "Şirket fabrikada üretimi durdurmayacak, ancak işi yeniden organize edecek" dedi.

Enfeksiyonun kaynağı bilinmiyor, çünkü Dr. Kubateva'nın ifadesine göre, son haftalarda Smolyan ilinde koronavirüs yaygın olarak yayıldı. Fabrika çalışanlarında koronavirüs vakası kazara tespit edildi. Yedi eleman tıbbi yardım istedi ve yapılan koronavirüs testi sonucu koornavirüs ile enfekte oldukları tespit edildi.

RZİ Müdürü, "Bu testler sonucunda geçen ay koronavirüs bölgemizde yaygın olarak yayıldığı için enfeksiyonun kaynağını bulmak çok zordur. Ve bu anlamda, Dospat'ta salgın kümesi oluşması, kısıtlayıcı önlemlerin birçoğunun kaldırılması, serbest dolaşıma izin verilmesi, insanlar arasındaki temaslardan sonra kimin tam olarak nerede kiminle temas ettiği kişileri izlemek çok zor" diye ifade etti. Dr. Kubateva'nın ifadesine göre, enfeksiyon hastalık bölgeye dışarıdan taşınmış.

Smolyan RZİ Müdürü, koronavirüs tespit edilen fabrika çalışanları hakkında,"COVID-19 tespit edilen bu 7 kişinin bir kısmı hastanede, bir kısmı evde tedavi görmekte, ancak hepsinin durumu stabil" diye açıkladı.


DİĞER HABERLER