Sofya Bölge Temel İslami Bilgiler Yarışması’nda öğrenciler ödüllendirildiCuma, 19 Ağustos 2022

Sofya Bölge Temel İslami Bilgiler Yarışması’nda öğrenciler ödüllendirildi

Sofya’da düzenlenen Bölge Temel İslami Bilgiler Yarışması’nda başkentteki yaz Kur’an kurslarına giden en başarılı öğrenciler ödüllendirildi.

Banyabaşı Camiinde düzenlenen iki seviyeli yarışmada çocuklar yaz Kur’an kurslarında öğrendiklerini sergilediler. Yarışmanın açılışını bizzat Başmüftü Dr. Mustafa Hacı yaparak, katılımcılara başarılar diledi.

Başmüftü, açılışta yaptığı konuşmada, “Sofya'daki yaz Kur'an kursları ülkedeki en önemli kurslar arasındadır. Yeni bir talebe kazandığımızda bu bizim için en büyük başarı, bir talebe kaybettiğimizde ise bu tüm Başmüftülüğün kaybıdır” diye kaydetti.

Sofya Bölge Müftüsü Beyhan Mehmet, bu yıl Yaz Kur'an Kurslarına ilginin arttığını bildirdi. Müftü, “Toplam 150 çocuktan oluşan 7 grup oluşturuldu. Aralarında çok sayıda yeni öğrenci de var” dedi. Beyhan Mehmet, bölgesel yarışmaya katılan öğrenciler için Çanakkale gezisi düzenleneceğinin müjdesini vererek onları sevindirdi.

Etkinliğin resmi konukları arasında Yaz Kur'an Kursları Koordinatörü Bahri İzzet, Başmüftülük Eğitim Dairesi uzmanı Nazmiye Arifova, Kur’an Kursu öğreticileri ve imam hatipler de yer aldılar.

Yarışmanın ardından aşağıdaki başarı sıralaması açıklandı:

1. Seviye

1.Ali Kerim

2. Salih Kerim

3. Faris İdlibi

2. Seviye

1. Meryem Hatip

2. Sara Dalova

3. Emine Kerim

Dereceye giren öğrencilere hediyeler ve nakit para ödülleri verildi. Onlar ayrıca yarışmanın final aşamasına katılacaklar.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER