Sofya Büyükelçiliği Sosyal İşler Müsteşarı Mehmet Genç’in görev süresinin dolması nedeniyle Başmüftülük veda yemeği verdiCuma, 26 Kasım 2021

Sofya Büyükelçiliği Sosyal İşler Müsteşarı Mehmet Genç’in görev süresinin dolması nedeniyle Başmüftülük veda yemeği verdi

Bulgaristan Müslümanlar Diyaneti Başmüftülüğünden yapılan açıklamaya göre, Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçiliği Sosyal İşler Müsteşarı Mehmet Genç ve Burgaz Başkonsolosluğu Sosyal İşler Ataşesi Şemsettin Şimşek, Başmüftülük yönetimi ile veda yemeğinde bir araya geldi. Mehmet Genç'in 3 yıllık görev süresinin dolması üzerine Başmüftülük veda yemeği verdi.

Diplomatlarla veda yemeğine Başmüftü Dr. Mustafa Haci, Yüksek İslam Şurası Başkanı Vedat Ahmet, Başmüftü Yardımcıları Beyhan Mehmet, Ahmet Hasanov ve Murat Pingov, Kırcaali Bölge Müftüsü Basri Eminefendi ve Türkiye Sofya Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Şenol Genç ve Başkatip Esin Topçu katıldılar.

Başmüftü, özverili çalışmalarından dolayı Mehmet Genç ve Şemsettin Şimşek'e teşekkür etti. Mustafa Haci, onlarla yaptığı iş birliği sayesinde Başmüftülüğün toplumdaki en savunmasız grupları desteklemek için bir dizi proje hayata geçirdiğini vurguladı.

En başarılı girişimler arasında mübarek Ramazan ayı boyunca insani yardım paketleri dağıtılması yer alıyor. Yalnızca bu yıl içerisinde yardım etnik kökeni ve dinine bakılmaksızın 7 000'den fazla kişiye ulaştı.

Mehmet Genç, veda yemeğinde yaptığı konuşmada ülkemizde tanıştığı insanlara karşı beslediği dostane duygularla Bulgaristan’dan ayrılacağını söyledi.

Diplomatlara hatıra olarak Başmüftülük tarafından hediyeler takdim edildi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER