Sofya Havalimanı Terminal 2'de bir Cоvid-19 laboratuvarı kapılarını açacakCumartesi, 31 Temmuz 2021

Sofya Havalimanı Terminal 2'de bir Cоvid-19 laboratuvarı kapılarını açacak

Sofya Havalimanı’ndan yapılan açıklamaya göre, Sofya Havalimanı Terminal 2'de bir Cоvid-19 laboratuvarı kapılarını açacak. Tüm yolcular, rekabetçi fiyatlara PCR, hızlı antijen testi ve diğer testleri yapabilecekler. Yolcuların seyahatlerinden önce yapılacak PCR test sonucu 2 saat içinde, antijen test sonucu ise 20 dakika içinde hazır olacak.

SOF Connect Şirketi yönetimi, yolcuların güvenliğini sağlamak için çaba sarf etti ve rekor sürede Sofya Havalimanı’na Uluslararası Havalimanı Konseyi (ACI World ve ACI Europe) tarafından koronavirüs koşullarında en iyi işletme için en üst derece sertifika ile sertifikalandırıldı.Şirket, verilen akreditasyon belgesi ile sağlık ve güvenlik alanında dünyadaki iyi uygulamaların değerlendirildiğini belirtti. Bu uygulamalar, temizlik ve dezenfeksiyon, sağlık kontrolü, personel ve yolcuları korumak için fiziksel mesafe ve alan sağlamak, iletişim ve bilgilendirme gibi yolcu hizmetlerinin ve havalimanı faaliyetlerinin tüm yönlerini içerir. 

Yolcu konforunu artırmak için sıhhi tesislerde hijyen koşullarının iyileştirilmesine yönelik somut adımlar atılmıştır. Tamamı tamamen yeni bir tasarıma sahip olacak ve pandeminin getirdiği gereksinimlerle bağlantılı olarak temassız su, sabun ve dezenfektan hizmeti sunacak. Yolcuakışını sekteye uğratmayacak şekilde etaplar halinde gerçekleştirilen tuvaletlerin onarımı sürüyor.

Eylül ayında Terminal 2'de mobil cihazlar için entegre şarj istasyonlarına sahip yenilikçi modüler mobilyaların kurulumuna başlanacak. Havaalanında en küçük yaştaki ziyaretçileri için sıkı bir şekilde üzerinde çalışılan güvenli ve modern çocuk oyun alanları olacak. 

Önümüzdeki günlerde yiyecek içecek otomatları kurulacak. Yaz ortasında bagaj teslim alanında Sofya Havalimanı'ndaki mağazalardan soğuk içecekler satın alınabilir. Yolcular mağazalarda ve restoranlarda yeni ürün tekliflerinden yararlanacaklar. Yolculara hizmet veren çalışanların daha iyi tanınması ve kurumsal kimlik için sipariş edilen üniformalarda yakında teslim edilecek.


DİĞER HABERLER