Sofya öğrenci kentinde talihsiz ölümPerşembe, 30 Ağustos 2012

Sofya öğrenci kentinde talihsiz ölümSon dönemde ölüm olaylarının arttığı Sofya Öğrenci Kentinde bir yenisi daha eklendi. Sofya Üniversitesi Tıp Fakültesi hazırlık sınıfı öğrencisi Nurçe Ünhan Çarşamba günü 17.00 sularında kaldığı öğrenci yurdun onuncu katından düşerek can verdi. Kökeni Kırcaali'den olan Türkiye İzmirli öğrenci, dokuzuncu kata kadar yurt olarak kullanan ve oradan yukarısı yurtdışından gelen öğrencilere otel biçiminde tahsis edilen binanın onuncu katında oturduğu polis tarafından bildirildi. Ayrıca kendisinin yalnız yaşamadığını İstanbullu İlhan adında erkek arkadaşıyla birlikte kaldığını da verilen bilgiler arasında.

Güvenilir kaynaklar, olay yerinde yaklaşık yedi saat inceleme yapan Sofya Yedinci polis dairesi uzmanları iki temel neden üzerinde çalıştığını duyurdu. Bunlardan birincisi kendi canına kıyma, diğeri de kıskançlık yüzünden cinayet.

Olaydan kısa süre önce, Nurçe'nin sosyal paylaşım ortamı feysbukta (facebook) Kırcaali'deki eski erkek arkadaşıyla yazıştığı bu yüzden de İlhan'la tartıştığı gelen bilgiler arasında. Tartışmayı, kavgayı duyan ve polisi arayan bazı öğrenciler de doğruluyor. Ancak binanın arka tarafının karanlık ve şimdilik olayın gören görgü tanıklarının olmaması, olayın cinayet mi yoksa intihar mı olduğuna bir ışık tutmuyor.

Polislere ifade veren İlhan, Nurçe'ne kızgın olduğunu, ancak kapıdan dışarıya çıkmak istediğinde Nurçe'nin pencereye doğru tırmandığını gördüğünü söylemiş.

Olaydan dört saat sonra genç kızın cansız bedeni otopsi yapılmak üzere adli tıpa götürüldü. Perşembe günü de yakınlarının gelmesi bekleniyor.

Olaydan hemen sonra Türkiye Cumhuriyeti elçilik yetkilileri de olay yerine geldiler.


DİĞER HABERLER