Şumnu Bölgesi Temel Dini Bilgiler Yarışmasını Gusla köyü öğrencileri kazandıPerşembe, 27 Ağustos 2015

Şumnu Bölgesi Temel Dini Bilgiler Yarışmasını Gusla köyü öğrencileri kazandıBulgaristan'ın birkaç şehirinde aynı bölgede yürütülen çeşitli Yaz Kuran Kurslarının öğrencileri arasında Bölge Temel Dini Bilgiler Yarışmaları gerçekleşti.

25 Ağustos 2015 tarihinde artık onuncu yıl Şumnu'da Bölge Temel Dini Bilgiler Yarışması gerçekleşti. Yarışma Şumnu bölgesinde çeşitli yerleşim yerlerinde 8 grup öğrenci arasında yapıldı.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan yarışma Şumnu Bölge Müftüsü Mesut Mehmedov'un selamlama konuşması ile devam etti. Daha sonra öğrencilere soruları cevaplamaları üzerine düşünmek için belli bir zaman verildi. Her bir grup birkaç soruyu cevaplaması gerekirdi. Dinbilimin dört bölümünü kapsayan sorulardan başka itikad, ibadet, siyer-Hz. Muhammed (SAV) hayatı, ahlak ve Kuran-ı Kerim üzerine hazırlanan test de çözdüler.

Yarışma programı Şumnu ve Kliment (Emberler), İzgrev (Aydoğdu), Yasenkovo (Çukurköy), Tsırkvitsa (Klisercik) ve Vılnari (Sofular) köylerinden öğrencilerin söylediği ilahi şarkılar ve dini şiirlerle zenginleştirildi.

Yarışmada Ruse İlahiyat Lisesinde öğrenci Seçil Sinan Hasan'ın öğreticiliğindeki Gusla (Davulcular) köyü öğrencileri birinciliği elde ettiler. Yasenkovo öğrencileri ikinci, Tsırkvitsa köyü öğrencileri ise üçüncü oldular.

Birinciliği elde eden öğrenciler, Plovdiv şehrinde bu yıl 13 Eylül tarihinde düzenlenecek Ulusal Temel Dini Bilgiler Yarışmasına bölgeyi temsil etme hakkını kazandılar.

Şumnu Bölge Müftülüğü, yarışmaya katılan tüm öğrencilere ödüller sağladı. Birinci olan öğrencilere birer tablet, ikinci ve üçüncü olanlara ise takdir belgeleri ve para ödülleri verildi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER