T.C Sofya Büyükelçiliği İletişim Müşavirliğinden MÜSİAD Bulgaristan’a ZiyaretCuma, 05 Temmuz 2024

T.C Sofya Büyükelçiliği İletişim Müşavirliğinden MÜSİAD Bulgaristan’a Ziyaret

T.C. Sofya Büyükelçiliği İletişim Müşaviri Sn. Dilek KÜTÜK,  MÜSİAD Bulgaristanın Sofyada yeni faliyete geçen ofisini ziyaret etti..  

Ziyarette MÜSİAD Bulgaristan başkanı Kemal ÖZMEZ ve Sofya bölge sorumlusu Başkan Yardımcısı Mehmet EKMEN de hazır bulundular.  

Başkan Kemal Özmez, MÜSİAD Bulgaristanın faliyetleri ve hedefleri konusunda bilgi verdi. 

MÜSİAD 2023 Eylül ayında resmi kuruluşunu tamamlayarak, faliyetlerine başladığını, hedeflerinin Bulgaristan iş insanlarını,  MÜSİAD ın tüm coğrafyalardaki üyeleri ile tanıştırıp karşılıklı iş imkanlarının zeminini hazırlamak olduğunu belirtti.  Bu vesile ile Bulgaristan ve Türkiye arasındaki hedef olarak belirlenmiş olan 10 milyar dolara ulaşmak için de katkı sağlamış olacaklarını ilave etti. Bulgaristanda Türk müteşebbisler için avantajlı yatırım bölgeleri mevcut olduğunu, MÜSİAD üyelerini, bu konularda aydınlatıp imkanları değerlendirmeleri konusunda  yardımcı olacaklarını ve Bulgaristana yatırımcı çekmek için çabalıyacaklarını da söyledi .. 

Sn. Dilek Kütük, Bulgaristan da göreve yeni başladığını, muhatapları tarafından çok sıcak karşılandığını belirterek, yetki alanı çerçevesinde Bulgaristan makamları ve STK ları ile birlikte çalışarak ortak kültür ve ekonımimize katkı sağlamak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.. 

Görüşme iki taraf içinde olumlu bir havada geçtiğini belirten Başkan Yardımcı Mehmet Ekmen, Sn. Dilek hanıma ziyaretleri ile kendilerini onurlandırdığını belirterek, MÜSİAD Bulgaristan Sofya Ofisinin faliyette geçtiğini ve tüm iş insanlarımıza hizmet etmek için sabırsızlandıklarını da ilave ietti.


DİĞER HABERLER