T.C. Sofya Büyükelçiliği 2. Uluslararası Çocuk Şenliği DüzenlediCumartesi, 20 Nisan 2019

T.C. Sofya Büyükelçiliği 2. Uluslararası Çocuk Şenliği DüzenlediTürkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün geleceğin mimarları çocuklara armağan ettiği "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" kapsamında T.C. Sofya Büyükelçiliği ilki 2018 yılında gerçekleştirilmiş olan Uluslararası Çocuk Şenliği'nin ikincisini bu yıl 20 Nisan Cumartesi günü 14.00-17.00 saatleri arasında Ramada Otel'de düzenledi.

Onursal Başkanlığını Büyükelçinin eşi Didem Ulusoy'un yaptığı Türk-Bulgar Kadınları Dostluk Derneği'yle (TUBUKADD) işbirliğiyle düzenlenen Şenliğe çoğu çocuk olmak üzere 500'ü aşkın kişi katılmıştır. Büyükelçi Dr. Ulusoy, şenliğin açlışında yaptığı konuşmada, sponsorlara katkıları için teşekkür etti, şenlik vesilesiyle Türk vatandaşları ve soydaşlar ile birlikte Bulgar ve kordiplomatiğin çocuklarının biraraya gelmesinden memnuniyet duyduklarını söyledi. Büyükelçi bugün birlikte oynayan birbirini yakından tanıyan Türk ve Bulgar çocukların Türk-Bulgar dostluğunun geleceğinin garantisi olduğunu, dostluk yerine düşmanlıktan beslenen maksatlı çevrelere bu birlikteliğinin en güzel cevabı oluşturduğunu vurguladı.

Şenlikte, Türk, soydaş ve Bulgar çocuklar hep birlikte, Türkçe, Bulgarca dillerinde çocuk şarkıları, şiirleri seslendirdiler, folklor, bale, dans gösterileri yaptılar. Deço Denev İşitme engelliler okulu folklor gösterisi büyük takdir kazandı. Gösterilerden sonra çocuklar, salonda kurulan oyun alanında animatörlerle hep birlikte eğlendiler, Türk tatlıları ve yiyeceklerini hep beraber aileleriyle birlikte yediler.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER