Trafik polisi sıkı denetime başladıPazartesi, 17 Nisan 2017

Trafik polisi sıkı denetime başladıİçişleri Bakanlığından (MVR) yapılan açıklamada Trafik Polisi'nin ülke genelinde araç trafiğinde hız sınırına uyulup uyulmadığı konusunda sıkı denetimler yapacağı bildirildi. TİSPOL Avrupa Trafik Polisi Daireleri Teşkilatı'nın girişimiyle başlatılan trafik denetimi tüm Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerde gerçekleştiriliyor. Bugün başlayan operasyon 23 Nisan'a kadar devam edecek. Operasyonun amacının yol güvenliğinin iyileştirilmesi ve trafik kazası kurbanlarının azaltılmasıdır.

TİSPOL Avrupa Trafik Polisi Daireleri Teşkilatı raporuna göre ağır trafik kazaları meydana gelmesi ve kaza kurbanları olmasının temel nedeni azami hız sınırının aşılmasıdır. Azami hız sınırının aşılması 2016 yılında Bulgaristan'da meydana gelen kazaların temel nedeni olmaya devam ediyor ve ülkemiz bu göstergeye göre AB üyesi ülkelerine kıyasla orta seviyenin üzerinde bulunuyor.

MVR'den verilen bilgiye göre sadece geçen 24 saat içinde ülke genelinde 18 ağır trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 3 kişi hayatını kaybederken, 17 kişi yaralandı. Başka bir kişinin hayatı da risk altında bulunuyor.

Sürücülerin azami hız sınırına uyup uymadıklarının yanı sıra trafik polisleri zorunlu olan Sivil Sorumluluk sigortasının geçerliliğini de denetleyecekler.


DİĞER HABERLER