Trifonov, Nikolay Vasilev’in Başbakan adaylığını geri çektiCuma, 16 Temmuz 2021

Trifonov, Nikolay Vasilev’in Başbakan adaylığını geri çekti

Böyle Bir Halk Var (İTN) partisi lideri Slavi Trifonov, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, Nikolay Vasilev’in Başbakan adaylığını geri çektiğini duyurdu.

Trifonov, Facebook hesabında şunları yazdı: “Bakan adaylarının ne kadar eğitimli olduğunun, ne kadar iyi uzmanlar olduğunun, onların önceliklerinin ne kadar net olduğunun önemli olmadığı ortaya çıktı. Bunun Nikolay Vasilev'i Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) partisinin adamı olduğunu iddia eden medya ve politikacılar için önemli olmadığı ortaya çıktı. Bu, gerçek dışı bir iddiadır”.

İTN lideri, “Ancak ülkenin istikrarsızlığa ve yeni seçimlere ihtiyacı olmadığını anlıyorum. Statükocu olmayan bazı partilerin ne tür yalanlar söylediği benim için o kadar da önemli değil. Benim için GERB modelini ülkenin kamusal ve siyasi hayatından temizlemek çok daha önemli. Çünkü bu model devletin ve demokrasinin baş düşmanıdır. Diğerlerinin aksine ben bunun farkındayım. Bu yüzden Nikolay Vasilev gibi değerli bir şahsın Başbakan adaylığını geri çekmeye karar verdim, çünkü hiç kimse toplum olarak önümüzde duran sorunların çözümünden daha önemli değil” diye ekledi.

Trifonov,  yakında yeni bir Başbakan adayı ve revize edilmiş kabine listesi önereceğini kaydetti.

İTN lideri “Her şeyin gözünüzün önünde olması gerektiğine inandığım için bugün (16.07.2021) Bulgar Telegraf Ajansı Basın Merkezinde tam saat 13.00’de Böyle Bir Halk Var partisi yöneticilerinin bir kısmı, Nikolay Vasilev ile birlikte bir basın toplantısı yaparak gazetecilerin tüm sorularını cevaplayacaklar. Güç hakikattedir” diye açıkladı.


DİĞER HABERLER