Turizm sektörü, otel restoranlarının yılbaşı gecesi daha geç kapanması önerisini desteklediSalı, 29 Aralık 2020

Turizm sektörü, otel restoranlarının yılbaşı gecesi daha geç kapanması önerisini destekledi Turizm sektörü, Başbakan Yardımcısı ve Turizm Bakanı Mariana Nikolova'nın Ulusal Koronavirüs Kriz Masası'na otel restoranlarına istisna uygulanması ve yılbaşı gecesi saat 00.30'a kadar çalışmalarına izin verilmesi önerisini destekledi.

Bakan Nikolova'nın bu sabah bir televizyona verdiği röportajda fikrini açıklamasının ardından bugün Ulusal Turizm Kurulu, Bulgaristan Turizm Odası ve Bulgaristan Turizm Birliği Derneği, öneriye ilişkin resmi görüşünü sundu.

Ulusal basında da yer verilen görüş açıklamasında turizm sektörü temsilcileri, sağlık sistemini ve tüm Bulgaristan vatandaşlarının Covid-19 salgınının neden olduğu krizi aşma çabalarını destekleyen mevcut anti-salgın önlemleri sıkı bir şekilde uygulamaya hazır olduklarını beyan ettiler.

Açıklamada, "Önümüzdeki yeni yıl kutlamaları ve objektif kontrol için tek bir kriter uygulama ihtiyacıyla bağlantılı olarak, konaklama tesisleri ve konaklama tesislerindeki restoranların çalışma saatlerinin 1 Ocak'ta 0.30'a kadar uzatılmasını uygun görüyoruz" denildi.

Daha önce bugün otellerin dışında bulunan restoran sahipleri Bakanın önerisine sert tepki göstererek bunu geri kalan restoran işletmeleri için ayrımcılık ve kabul edilemez bir çifte standart olarak nitelendirdi.


DİĞER HABERLER