Türkiye Başkonsolosu, Filibe'deki hastanelere 100 adet çok kullanılabilir koruyucu tulum bağışladıSalı, 28 Nisan 2020

Türkiye Başkonsolosu, Filibe'deki hastanelere 100 adet çok kullanılabilir koruyucu tulum bağışladı Türkiye Cumhuriyeti Filibe Başkonsolosu Hüseyin Ergani, koronavirüs salgını ile mücadelede yer alan Filibe kentinde bulunan belediye sağlık kuruluşlarının ihtiyaçlarını karşılaması için bağışta bulundu.

Filibe Büyükşehir Belediye Başkanı Zdravko Dimitrov,"Yüksek kaliteli koruyucu kumaştan yapılmış 100 adet çok kullanılabilir tulum sağlanmıştır. Bu giysiler Bulgaristan'da üretiliyor, üretimde kullanılan kumaşlar ise Türkiye'den tedarik edilmiştir" diye bildirdi.

Dimitrov, "Bu bağış bizim için değerli, çünkü kendisi de tehlikeli salgından etkilenmesine rağmen dünyadaki bütün halklar için bu büyük imtihanda gerçek bir dayanışma gösteren ve destek veren dost bir ülkeden geldi" dedi.

Belediye Başkanı, "Sağlık görevlileri için kişisel koruyucu ekipman sağlanması Belediye Koronavirüs Kriz Masası'nın önde gelen görevleri arasındadır, çünkü onlar tehlikeli virüsün yayılmasının önlenmesi ve hastalığın tedavisinde ön saflarda yer alıyorlar ve her gün sağlıklarını tehlikeye atıyorlar" diye ekledi.

Ergani, küresel bir salgın haline gelen koronavirüs salgını durumunda kendimizi tek başına kurtaramayacağımızı ve ancak ele ele verirsek bu durumun üstesinden gelinebileceğini söyledi. Türkiye Cumhuriyeti de hastalıktan ciddi şekilde etkilenmiş bir ülkedir, ancak nüfusunu koronavirüsten korumak için elinden gelen her şeyi yapıyor.

Başkonsolosun ifadesine göre, salgın Türkiye'de zirve noktasından geçmekte ve mayıs ayı sonunda önleyici tedbirlerin hafifletilmesini ve işletmelerin daha yüksek kapasite ile çalışmaya başlamasını umuyor.


DİĞER HABERLER