Türkiye Devlet Çoksesli Korosunun, Filibe'deki Cumhuriyet Konserine Büyük İlgiÇarşamba, 31 Ekim 2018

Türkiye Devlet Çoksesli Korosunun, Filibe'deki Cumhuriyet Konserine Büyük İlgi Türkiye Cumhuriyetinin ilanının 95. yılı dolayısıyla dün akşam (30.10.2018) Filibe Başkonsolosluğu Türkiye Devlet Çoksesli Korosunun katılımıyla cumhuriyet konseri ve resepsiyonu düzenledi.

Filibe merkezinde bulunan Dram Tiyatrosu salonunda düzenlenen konserde Koro Şefi Burak Onur Erdem'in yönettiği Türkiye Devlet Çoksesli Korosu, Türk, Bulgar ve dünya klasiklerinden oluşan eserleri seslendirdi.

Salonu tıklım tıklım dolduran davetliler korunun okuduğu eserleri ayakta alkışladı.

Başkonsolos Hüseyin Ergani selamlama konuşmasında Tüm Türk halkının Cumhuriyet Bayramı'nı tebrik etti. Devlet Çoksesli Korosunun Sofya'da düzenlediği muhteşem konserlerinden sonra Filibe'de de kendilerini ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirtti.

Başkonsolos konserin gerçekleştirilmesinde katkıları olan Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Sofya Büyükelçiliğine teşekkür etti.

Başkonsolos Ergani törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Sofya Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy'a göndermiş olduğu kutlama mesajını okudu.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER