Türkiye Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun Filibe ziyaretiCuma, 28 Şubat 2014

Türkiye Dışişleri Bakanı  Davutoğlu'nun Filibe ziyaretiBulgaristan'da temaslarda bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Plovdiv'de (Filibe) iki hafta önce saldırıya uğrayan Muradiye Camii'ni ziyaret etti.

Filibe'de Sayın Davutoğlu, ilk önce Türkiye Başkonsolosluğunda sivil toplum temsilcileriyle, vatandaşlarla ve soydaşlarla bir araya geldi.

Daha sonra Vali Ventsislav Kaymakamov ile bir araya gelen Davutoğlu, kültürel ve tarihi miraslar bakımından zengin olan Filibe'nin Balkanlar'ın en güzel şehri olduğunu söyledi. Davutoğlu, Filibe ile Sofya'yı İstanbul ile Ankara'ya benzetti. Görüşmelerde Filibe ile Bursa arasında açılması beklenen havayolu hattı ele alındı.

Davutoğlu daha sonra Muradiye Camii'ne geçerek cuma namazı kıldı. Namaz çıkışı, 14 Şubat'ta yaklaşık 3 bin kişilik bir grup tarafından taşlı ve molotoflu saldırıya uğrayan Muradiye Cami binası içinde bulunan Plovdiv Bölge Müftülüğü'nü Bulgaristan Başmüftüsü Mustafa Haci ile birlikte ziyaret etti. Müftülük yetkililerinin, saldırının ardından oluşan hasarın görülmesi için henüz temizlik ve tamirat yapmadıkları görüldü.

Cami çıkışında soydaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Davutoğlu, Şumnu şehrine geçti.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER