Türkiye ve Sırbistan ile sınır kapılarında yoğun trafik bekleniyorÇarşamba, 28 Ağustos 2019

Türkiye ve Sırbistan ile sınır kapılarında yoğun trafik bekleniyorİçişleri Bakanlığından verilen bilgiye göre, Bulgaristan ve Türkiye ve Bulgaristan ve Sırbistan arasındaki sınır noktalarında yoğun trafik bekleniyor.

Trafik, 29 Ağustos-8 Eylül 2019 döneminde daha yoğun olacak.

Bunun nedeni, Türkiye ile sınır kapılarından girecek olan ve Sırbistan ile sınır kapılarından çıkacak olan uzun süre Batı Avrupa ülkelerinde ikamet eden Türkiye vatandaşları ve Türkiye kökenli AB vatandaşlarının, Bulgaristan toprakları üzerinden transit geçişler yapacak olmasıdır.

Sınır Polisi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada sınır kapılarının normal kapasitede çalışması için yeterli personel ve kaynakları sağlamak için gerekli önlemlerin alındığına kanaat getirildi.

Bu amaçla seyahat edenlerin seyahat için yeterli zaman ayırmaları, seyahat belgelerini ve kullandıkları araçların ve küçük ve reşit olmayan yaştaki yolcuların belgelerinin geçerliliğini önceden kontrol etmeleri gerekir.

Sınır Polisi Genel Müdürlüğü, ayrıca Türkiye ile Malko Tırnovo ve Lesovo sınır kapılarından ve Sırbistan ile Vrışka Çuka ve Strezimirovtsi sınır kapılarından geçmek için alternatif yol güzergahları kullanılmasını önermektedir.


DİĞER HABERLER