Ukrayna'daki savaş nedeniyle çiftçilere yine destek verilecekÇarşamba, 16 Kasım 2022

Ukrayna'daki savaş nedeniyle çiftçilere yine destek verilecek

Devlet Tarım Fonu’ndan (DFZ) yapılan açıklamaya göre, Kırsal Kalkınma İçin Avrupa Tarımsal Fonu tarafından finanse edilen 2014-2020 Dönemi Kırsal Kalkınma Programı 22.1 -Ukrayna'daki Rus işgalinin sonuçlarından son derece etkilenen çiftçilere sıra dışı geçici destek alt tedbiri kapsamında başvuru kabul edilecek.

Tarım Bakanı ile kararlaştırılarak Devlet Tarım Fonu icra direktörünün emriyle ilan edilecek başvuru süresinin 20 Kasım 2022 tarihinden sonra 14 takvim günü olarak kasım sonu ve aralık başını kapsaması planlanıyor.

Destekten kaydını yaptıran meyve, sebze, süt ve besi sığırı, manda, koyun ve keçi yetiştiricileri, gül, üzüm, kültür mantarı ve ayçiçeği üreticileri yararlanabilecek.

Başvurular, çiftçinin veya tüzel kişinin veya bireyin (tek tüccar) daimi ikamet adresine göre ilgili ilçe tarım müdürlüklerine yapılacak.  

Yönetmeliğin yayımlanmasından sonra Devlet Tarım Fonu'nun web sitesinde alt tedbirin uygulanmasıyla bağlantılı olarak başvuru sahipleri için ayrıntılı yönergeler ve istenen belge ve form örnekleri yayınlanacak.

 


DİĞER HABERLER