Ulusal Belediyeler Birliği’nin 2022 Ödül Töreni’nde Sebihan Mehmet ile Ardino Belediyesi de ödüllendirildiSalı, 25 Ekim 2022

Ulusal Belediyeler Birliği’nin 2022 Ödül Töreni’nde Sebihan Mehmet ile Ardino Belediyesi de ödüllendirildi

Yerel Yönetimler Yıllık Buluşması’nın ilk günü yapılan oturum kapsamında yapılan Bulgaristan Cumhuriyeti Ulusal Belediyeler Birliği (NSORB) 2022 Ödül Töreni’nde Kırcaali iline bağlı Krumovgrad (Koşukavak) Belediye Başkanı Sebihan Mehmet, orta ölçekli belediyelere yönelik bireysel ödül olarak Yerel Özyönetimin Gelişimine Katkı Ödülü ile ödüllendirildi. Sebihan Mehmet’e örgütün faaliyetlerine aktif olarak kişisel katkı sağlamasından dolayı verilen ödül, NSORB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Troyan Belediye Başkanı Donka Mihailova tarafından kendisine takdim edildi. Ödül sahiplerine birer onur plaketi, sertifika ve BORİA Şirketi tarafından sağlanan alışveriş kuponu verildi.

Büyük ve küçük ölçekli belediyelere yönelik bireysel ödüller olarak Yerel Özyönetimin Gelişimine Katkı Ödülü’ne layık görülen belediye başkanları Ruse (Rusçuk) ve Brezovo belediye başkanları Penço Milkov ile Hristo Enkov’dur. Büyük, orta ve küçük ölçekli belediyelere yönelik Yerel Özyönetimin Gelişimine Katkı Ödülü ise Haskovo (Hasköy), Gorna Oryahovitsa (Yukarı Rahova) ve İvanovo belediyelerine verildi.  

Kırcaali iline bağlı Ardino (Eğridere) Belediyesi de Avrupa Birliği (AB) Konseyi’nin (AK) Yerel Düzeyde Yenilik ve İyi Yönetişim İçin Avrupa Etiketi 2022 ödülüne layık görülen 22 belediye arasında bulunuyor. Ödüllendirme kararı, Yerel Düzeyde İyi Demokratik Yönetişim için Ulusal Ortaklar Platformu tarafından alındı.

Bu yüksek ödüle layık görülen diğer belediyeler şunlardır: Bansko, Berkovitsa, Vılçi Dol, Gabrovo, Dimitrovgrad (Kayacık), Dobriç (Hacıoğlu Pazarcık), Dolna Banya, Dospat, Kaspiçan, Kneja, Kostinbrod, Levski, Loveç (Lofça), Pavlikeni, Pomorie, Rakovski, Sviştov (Ziştovi), Sırnitsa (Şabanlı), Teteven, Troyan ve Tırgovişhte (Eski Cuma).

12 yıldır NSORB, Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanlığı ile ortaklık içerisinde Bulgaristan’daki belediyeleri idari hizmetlerin kalitesi ve topluluklarında iyi yönetişim için yüksek kriterleri karşılamalarına teşvik ediyor.

Ödüller, belediye başkanları ve temsilcilerine Avrupa Fonlarının Yönetiminden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Atanas Pekanov, Tarım Bakanı Yavor Geçev ve Avrupa Parlamentosu üyeleri Andrey Novakov ve Tsvetelina Penkova tarafından takdim edildi.


DİĞER HABERLER