Uluslararası bir şirket, Bulgaristan'a çalışmak için dönen vatandaşlara 5 bin leva veriyorSalı, 27 Haziran 2017

Uluslararası bir şirket, Bulgaristan'a çalışmak için dönen vatandaşlara 5 bin leva veriyorOutsourcing sektöründe önde gelen işverenlerden biri olan Telus İnternational Europe Şirketi, ülkede çalışmak isteyen yetenekli ve kalifiye sahibi 150 vatandaşın Bulgaristan'a geri dönmesine yönelik girişim başlattığını duyurdu.

Şirket, ülkesinde çalışmak isteyen vatandaşlara iş teklif ediyor. Ayrıca onlara Bulgaristan'a dönüş yapmak için yapacakları masrafların karşılanması için şirket tarafından 5000 leva verilecek.

Telus İnternational Europe Şirketi, bununla birlikte Bulgaristan'a uçak biletlerinin fiyatlarını ödeyecek ve ülkeye yerleşmek için gerekli olan belgeler ve kira bulma konusunda yardımcı olacak.

Gerekli olduğu halde şirket, bir ay otelde kalma masraflarını da ödemeyi üstleniyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, "Tüm bunlar şirketin Orada Yapabilirim. Burada Yapmak İstiyorum İnisiyatifi kapsamında yapılacak. Bu inisiyatifle kendi vatanlarında çok uluslu bir ortamda iş hayatına başlama imkanı sunarak 150 becerikli ve yetenekli vatandaşın Bulgaristan'a geri dönmesi amaçlanıyor" diye izah edildi.

Şirkette çalışmaya aday olan kişilere yönelik 18 yaş üstü olması, son 12 ayda yurt dışında yaşamış olması ve Telus İnternational Europe Şirketinin kullandığı 35 dillerden birini yazı dili ve konuşma dili olarak mükemmel düzeyde bilmesi şartı bulunuyor.


DİĞER HABERLER