Üniversite öğrencilerinden hayır konseriPazartesi, 29 Mayıs 2017

Üniversite öğrencilerinden hayır konseri Plovdiv (Filibe) Üniversitesine bağlı Kırcaali Lüben Karavelov Şubesinde birinci sınıfta okuyan öğrenciler, Momçilgrad (Mestanlı) Ev Tipi Yerleştirme Merkezinde bulunan çocuklar için 1 Haziran Dünya Çocuk Günü arifesinde bir konser düzenlediler. Konser programında Merkezde bulunan 13 çocuğa neşeli anlar yaşatan şarkı ve dans gösterileri vardı.

Çocukların akranları Dilen Hayrula, Duygu ve Damla Sali ikiz kardeşler ve Volkan Hayrula da sundukları gösterileriyle merkezin sakinlerini neşelendirdiler. Konserde üniversite öğrencisi Cansu Melis ve Kırcaali'de üniversite şubesinde müzik hocaları olan Gerovlar ailesi de sahne aldılar. Konser, Kırcaali'de üniversite şubesinde Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümünde okuyan Mediha Hayrula'nın inisiyatifi sonucunda gerçekleştirildi.

Birkaç ay önce aynı üniversiteliler, Ev Tipi Yerleştirme Merkezinde bulunan çocuklar için giysi ve tatlı bağışı yapmışlardı.

Konserde hazır bulunan Momçilgrad Belediyesi Genel Sekreteri Bahattin Ahmedov, "Çocuklara yaptıkları bu hayırdan dolayı üniversitelilere son derece müteşekkiriz. Gençlerin hayır inisiyatiflerinde bulunması sevindirici bir şey" dedi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER