Üst geçit inşaatından dolayı Sofya Havalimanı'na giden yolda trafik akışı zorlaşacakSalı, 18 Nisan 2017

Üst geçit inşaatından dolayı Sofya Havalimanı'na giden yolda trafik akışı zorlaşacakSofya Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada bugünden itibaren 18 Ekim 2017 tarihine kadar üst geçit inşa edileceği için Brüksel Bulvarı'nda trafik akışının ciddi bir şekilde zorlaşacağı bildirildi. Çalışmalar nedeniyle bazı noktalarda şeritler daraltılacak, 400 m'lik bir kesim ise tamamen trafiğe kapatılacak. Yolun trafiğe tamamen kapatılmaması için Brüksel Bulvarı'nın batı tarafından geçen geçici bir trafik şeridi inşa edilecek.

Havalimanı istikametindeki trafik akışında zorluk çekilmesi beklendiği için Sofya Büyükşehir Belediyesi tarafından sürücülerin havalimanına ulaşmak için 84 nolu metro ve otobüs güzergahını kullanmaları çağrısı yapıldı. Otomobil sürücülerinin havalimanına uzanan Hristofor Kolumb Bulvarı'ndan geçen eksi yolu kullanmaları tavsiye edildi.

Onarım yaklaşık 13 milyon levaya mal olacak. Bu mali kaynakla havalimanın ikinci terminal binasına uzanan 1100 metrelik otoban yolu ve yeni bir üst geçit inşa edilecek. Havalimanına giden yolda yeni rampalar yapılacak, çünkü projeye göre Brüksel Bulvarı'ndaki direkt güzergah hattı geçitten Terminal 2 binasına doğru uzanıyor, eski terminal binasına gitmek için ise araçlar daha alçak yerde bulunan trafik şeridini kullanacaklar.

Bugün Ovça Kupel semtinde bulunan "Narodno Horo" ve "Lüblyana" sokakları arasındaki yol kesiminde asfaltlama çalışmalarına başlandı. Bir sonraki aşamada yolun Montevideo Bulvarı'na bağlandığı noktasında dönel kavşak inşa edilecek. Bu kesimde kilit önem taşıyan bulvarın onarım projesinin ikinci aşamasının gerçekleştirilmesi bekleniyor. Proje, arazi kamulaştırma işlemlerinden dolayı gecikiyor.


DİĞER HABERLER