Vratsa - Montana karayolu, 90 gün süreyle trafiğe kapalı olacakÇarşamba, 25 Temmuz 2018

Vratsa - Montana karayolu, 90 gün süreyle trafiğe kapalı olacakKarayolu Altyapısı İcra Ajansından (APİ) verilen bilgiye göre bugünden itibaren uluslararası E-79'un karayolunun Vratsa ve Montana arasındaki kesimi 90 gün süreliğine trafiğe kapalı olacak. Nedeni, Kravoder köyü yanındaki Botunia Nehri üzerindeki köprünün yıkılmasıdır.

35 yıldan uzun bir süre önce inşa edildiğinden beri köprü temelden tamir edilmemiştir. Tesisin yenilenmesi 700 bin levaya mal olacak ve levhası ile yol kaplamasının tamamen değiştirilmesi ve drenaj amaçlı su yalıtımı yapılması planlanıyor.

Onarım süresi 90 gün olmasına rağmen APİ, inşaatın Eylül ayında biteceğine kanaat getirdi.

İnşaat ve montaj işleri sırasında trafik karayolunun çevresindeki yollara yönlendirilecek. Sürücüler, yol işaretleri takip ederek, dikkatli olup hız sınırına uymalıdırlar.

Vidin istikametinde 10 tonluk otomobil ve kamyonlar, I-1 Vratsa - Montana karayolunun Beli İzvor köyüne ayrılan kolundan sonra tekrar I-1 karayoluna varıncaya kadar Vırşets istikametinde III-162 karayolundan Sumer köyü üzerinden III-1621 karayolu kavşağına kadar çevre yoluna yönlendirilecek.

10 tondan fazla yük taşıma kapasitesine sahip yük taşıtları Vidin istikametinde I-1 karayolundan tekrar I-1 karayoluna varıncaya kadar II-13 Vratsa - Krivodol karayolu ve Krivodol - Lipen - Stubel - Krapçene karayoluna yönlendirilecek.

Sofya istikametinde tüm taşıt araçları, I-1 karayoluna varıncaya kadar III-1302 Kravoder - Pudria - Golemo Babino - Krivodol karayoluna, Krivodol kasabasının sokaklarına ve III-101 Krivodol - Vratsa karayoluna yönlendirilecek.


DİĞER HABERLER