Yakacak odun temini için bakanlıklar arasında iş birliği sözleşmesi imzalandıÇarşamba, 24 Ağustos 2022

Yakacak odun temini için bakanlıklar arasında iş birliği sözleşmesi imzalandı

Tarım Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Sosyal Yardımlar Ajansı (ASP), nüfusa yakacak odun sağlamak için birlikte çalışacak. Bu amaçla Tarım Bakanı Yavor Geçev, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Lazar Lazarov ve ASP İcra Müdürü Rumyana Petkova arasında bir sözleşme imzalandı.

Geçev, “Nüfusa yakacak odun garanti etmek, göreve başladığımız ilk günden beri ben ve ekibim üzerinde çalıştığımız bir taahhüttür. Ve bu belgenin imzalanması, bu yöndeki eylemlerin tutarlı olduğunu ve taahhütleri yerine getireceğimizi kanıtlayan bir diğer adımdır” diye belirtti. Bakan, ilk günlerde kendisinin konuya odaklandığını hatırlatarak, kışın soğukta kimsenin kalmaması için şimdi harekete geçmenin gerekli olduğunu kaydetti.

Geçev, tomrukçuluk ile ilgili sorunlara da aktif olarak çözüm arandığını belirtti. Onun ifadesine göre, bazı gecikmeler var ama yetişmek için çaba sarf ediliyor. Adalet Bakanlığı ile hapis yatan kişilerin ağaç kesmeye dahil edilmesi fikriyle ilgili görüşmeler devam ediyor.

Bakan Lazarov, ısınma desteği alma hakkına sahip gruplara yönelik yakacak odun temin etmek için ortaklaşa çalışacağını söyledi. Bakan, önümüzdeki soğuk aylarda insanların ısınmasını sağlamak için kurumun yetkileri dahilindeki taahhütlerin zamanında yerine getirileceğini sözlerine ekledi.

Anlaşmaya göre, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, ASP aracılığıyla belirli aralıklarla Tarım Bakanlığı'na 2022-2023 ısıtma sezonu için katı yakıtla ısınma yardımı almaya hak kazanan kişiler hakkında malumat vermek zorundadır.


DİĞER HABERLER