Yaklaşık 10 bin yıllık elektronik vinyetin son geçerlilik tarihi yaklaştıSalı, 29 Aralık 2020

Yaklaşık 10 bin yıllık elektronik vinyetin son geçerlilik tarihi yaklaştı  Karayolu Altyapısı Ajansı (APİ) Ulusal E-TOLL Sistemi Yönetimi Dairesinden yapılan açıklamaya göre, yeni 2021'in ilk gününde otomobiller için yaklaşık 10 b , Ocak ve Şubat aylarında ise 800 000'in üzerinde yıllık elektronik vinyetin geçerlilik süresi sona erecek.

Sürücüler, elektronik vinyetin geçerliliğini www.bgtoll.bg web sitesinde "Vinyeti kontrol et" düğmesinden kontrol edebilirler. Elektronik vinyetler, www.bgtoll.bg web sitesi ve BGTOL mobil uygulaması üzerinden, kart ödeme terminalleri aracılığıyla, "Kalotina", "Kapitan Andreevo", "Kulata", "Silistra", "İlinden", "Rusçuk- Giurgiu Tuna Köprüsü" ve "Vidin- Tuna Köprüsü" sınır kontol noktalarında ve ülke genelindeki 27 karayolları bölge müdürlüklerinde bulunan gişelerde ödeme yapılarak APİ'nin e-vinyet satışı için kanalları aracılığıyla satın alınabilir.

Elektronik vinyetler ayrıca APİ'nin ortaklarına ait ticaret yerlerinden de satın alınabilir.

Elektronik vinyet satın alma sistemi, şirketlerin tek bir banka havalesi ile farklı geçerlilik sürelerine sahip 100 adete kadar elektronik vinyet satın almasına olanak tanır. Amaç, geniş bir araç filosuna sahip şirketler için bunu olabildiğince kolaylaştırmak.


DİĞER HABERLER