Yardıma muhtaç çocuklara okulda öğle yemeği girişimiPazartesi, 30 Kasım 2015

Yardıma muhtaç çocuklara okulda öğle yemeği girişimi Bulgar Kızılhaç (BÇK) örgütü ve Kaufland-Bulgaria hipermarket zincirinin yaklaşan Noel vesilesiyle ortaklaşa düzenlediği bağış kampanyası başladı. Geliri düşük ailelere, yetim ve öksüzlere yönelik girişim, Sıcak Öğle Yemeği Programı dahilinde Bulgar Kızılhaç Hayırseverlik İçin Ortaklık Ağı kapsamında gerçekleştiriliyor.

Kampanya kapsamında ülkede bulunan tüm Kaufland mağazalarına 8 Ocak 2016 tarihine kadar müşterilerin para bağışında bulunmaları üzere Kızılhaç logosunu taşıyan bağış kutuları konulacak. Hayır girişimiyle Bulgaristan okullarında yardıma muhtaç çocuklara sıcak öğle yemeği sağlanması için gelirler elde edilmesi amaçlanıyor. Bu şekilde bu çocukların okula geri dönmeleri, düzensiz ve sağlıksız beslenmeden ileri gelen hasta olanların sayılarının azaltılması hedefleniyor.

Bağış kampanyası artık altıncı yıl düzenleniyor. Şu ana kadar 5 yıl içerisinde Kaufland mağazaları aracılığıyla bağış yapan Bulgaristan vatandaşları, yardıma muhtaç çocukların yararına 200 894 leva sağlamışlardır. BÇK, hipermarketler zincirinin müşterileri ve yönetimine yardıma muhtaç çocuklara uzattıkları yardım eli için teşekkür ediyor.

Hayırseverlik İçin Ortaklık Ağı üyelerinin ortak çabaları sonucunda 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında geliri düşük ailelere mensup 1650 çocuğa ülkenin 26 ili dahilindeki okullarda ücretsiz sıcak öğle yemeği verilecek. 11 yıl önce başlatılan Sıcak Öğle Yemeği Programı kapsamında şimdiye kadar yaklaşık 11 200 çocuğa sıcak öğle yemeği sağlandı.


DİĞER HABERLER