Yaz Okulu programının ilk etabı Edirne gezisi ile sona erdiSalı, 26 Temmuz 2022

Yaz Okulu programının ilk etabı Edirne gezisi ile sona erdi

Bulgaristan Başmüftülüğü tarafından Ruse (Rusçuk), Şumen (Şumnu) ve Momçilgrad (Mestanlı)  şehirlerinde bulunan imam-hatip liselerinde düzenlenen Yaz Okulu programının ilk etabına ülkenin dört bir yanından 320 kız öğrenci katıldı.

Bir haftalık program, çocukların şehrin tarihi ve kültürü hakkında bilgi edinme ve Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) himayesindeki camiler de dahil olmak üzere turistik yerleri görme fırsatı buldukları Edirne gezisi ile sona erdi.

Öğrenciler, Selimiye Camii, Edirne Eski Camii, Dar-ül Hadis Camii ve Sağlık Müzesi'ni ziyaret ettiler.

Ruse Bölge Müftüsü Yücel Hüsnü, Momçilgrad İlahiyat Lisesi Müdürü Ahmet Bozov ve Başmüftülük Eğitim Daire Başkanı Amir Feleti ile birlikte öğrenciler, Edirne Bölge Müftüsü Alaaddin Bozkurt ile görüştüler.

Başmüftülüğün Yaz Okulu programının katılımcıları, Başmüftü Dr. Mustafa Haci adına Edirne Müftüsüne Kuran-ı Kerim’in lüks bir baskısını hediye ettiler.

Başmüftülük tarafından düzenlenen Yaz Okulu'na 2022 yılında 12-15 yaş arası toplam 500 çocuk katılacak.

Programın ikinci etabı 30 Temmuz'da başlayacak ve 7 Ağustos'a kadar devam edecek. Daha 150 öğrencinin katılımıyla dersler Momçilgrad'daki İlahiyat Lisesi’nde yapılacak.

Bir haftalık program, kişisel gelişim üzerine ve dini konularda derslerin yanı sıra yurt içi ve yurt dışındaki kültürel ve tarihi yerlere ve camilere ziyaretler de içerir.


DİĞER HABERLER