Yeni Bakan Avramova: İnşaat denetleme şirketleri üzerinde daha fazla kontrol uygulayacağızCuma, 21 Eylül 2018

Yeni Bakan Avramova: İnşaat denetleme şirketleri üzerinde daha fazla kontrol uygulayacağızYeni Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanı Petya Avramova BTV'ye yaptığı açıklamada gelecek çalışmalarında başlıca önceliğin lisanslı inşaat denetleme şirketleri üzerinde daha ciddi kontrol sağlamak olacağını belirtti. Bakan, hizmete giren tüm altyapı projelerin garantili nitelikte olması ve taviz verilmemesi gerektiğini vurguladı.

Dün Mecliste gerçekleştirilen yemin töreninden sonra Avramova, önceki Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanı Nikolay Nankov'un ekibinde yer almasını istediğini belirterek onun gibi insanların yararlı oldukları çalışmalarda yer almaları gerektiğini tekrar vurguladı.

Avramova, "Bazı deneyimlerini almaktan memnun olurum. Bakanlıkta kalırsa, sütunlarından biri olacak. Hala ondan cevap gelmedi" dedi.

Avramova'nın ifadelerine göre Hemus otoyolunun tamamlanması, çalışacağı temel yol projelerinden biridir. Yüksek hızlı Vidin-Botevgrad yolunun da öncelik listesinde yer aldığı anlaşıldı.

Tüm yol projeleri için finansman, yol ücretleri tahsil edilmesine ilişkin E-TOLL sisteminin devreye girmesinden sonra elde edilecek gelirlerle ve devlet bütçesinden sağlanacak.

Petrohan Geçidi'nin ve Şipka Tepesi'nin altından geçen tüneller, kamu özel sektör ortaklığı modelinin uygulanmasıyla inşa edilecek.


DİĞER HABERLER