Yılın Belediye Başkanı Yarışması başladıÇarşamba, 14 Eylül 2022

Yılın Belediye Başkanı Yarışması başladı

Bulgaristan belediyelerinin bilgi portalı www.kmeta.bg  tarafından  düzenlenen Ulusal Yılın Belediye Başkanı 2022 Yarışması başladı. Bu yıl 10’uncusu düzenlenen yarışmada tüm Bulgaristan vatandaşları kmetnagodinata.bg platformu üzerinden oy kullanarak belediye başkanlarının çalışmalarını değerlendirebilirler.

Sadece Bulgaristan’da bulunan vatandaşların katılabileceği oylama 15 Eylül’de başlayacak ve 30 Eylül’e kadar devam edecek.

Ülkedeki 265 belediye başkanının tamamı yarışmaya katılma hakkına sahiptir. Bu yıl bir istisna yalnızca şu anda geçici süreliğine Belediye Başkanlığı görevi yürütülen ve 9 Ekim 2022'de kısmi yerel seçimlerin yapılacağı Varna iline bağlı Vılçidol Belediyesi için uygulanıyor.

 Oylamaya katılan vatandaşlar, Yılın Belediye Başkanı, Vatandaşların Belediye Başkanı, Smart City (Akıllı Şehir), Yeşil İlçe, Kentsel Çevre, Turizm ve Kültür ve Sporun Gelişimi kategorilerinde oy verebilirler.

Onlar, beş özel kategoriden sadece birinde favori Belediye Başkanına oy verebilirler ve Yılın Belediye Başkanı veya Vatandaşların Belediye Başkanı olmak üzere iki ana kategoriden sadece birinde favori Belediye Başkanına desteğini verebilirler.  


DİĞER HABERLER