Yılın En İyi Şirketi Yarışması’nda ödül sahipleri belli olduCuma, 22 Ekim 2021

Yılın En İyi Şirketi Yarışması’nda ödül sahipleri belli oldu

Bu yıl 9’uncusu düzenlenen Yılın En İyi Şirketi Yarışması’nda büyük ödül kazanan şirketlerin isimleri belli oldu.  Söz konusu şirketler, "Müşteriye Dikkat İle Profesyonellik" sloganı altında çalışan bir enerji şirketi, Avrupa'nın en büyük bisiklet üreticilerinden biri, kitap dağıtımına modern bir görünüm kazandıran bir kırtasiyeler zinciri, içinde bulunduğumuz dinamik ortama cevap vermeyi ve koruyucu tıbbi ekipman üretimini organize etmeyi başarmış bir şirket ve Bulgaristan'ın en tanınmış kozmetik ürünleri markalarından biridir.

Prestijli Yılın En İyi Şirketi Yarışması’nda ödüller, başkent Sofya’da Vivacom Art Hall Oborişte 5 Galerisi’nde düzenlenen törenle üst üste dokuzuncu kez verildi.

Bulgaristan First Investment Bank’a (Fibank) ait girişimin amacı, ülkemizdeki en iyi iş modellerini tanıtmaktır. Yarışmanın misyonu, başarılı girişimcilik örneklerine kamuoyunun dikkatini çekmek ve Bulgaristan'da uluslararası düzeyde faaliyet gösteren şirketler olduğunu göstermektir.

Yılın en iyi orta ve büyük şirket kategorisinde birincilik ödülünü, Avrupa'nın en büyük bisiklet üreticilerinden biri olan Maxcom Şirketi kazandı. İkinciliği Helikon kırtasiyeler zinciri, üçüncülüğü ise bilgisayar ekipmanları alanında uzmanlaşan Ardes - Bilgi Teknolojileri Şirketi elde etti.

Yılın en iyi mikro ve küçük şirketi kategorisinde birincilik ödülünün sahibi, enerji alanındaki çeşitli teknolojik sorunları çözen Energy Max Şirketi oldu.  Kategoride ikincilik ödülünü gıda takviyeleri ve probiyotikler üreticisi Tsvetita Herbal Şirketi, üçüncülük ödülünü ise inşaat ekipmanı ve makine ticareti yapan ve servis hizmeti sunan Prosol Şirketi kazandı.

Dünya çapında bayilikleri bulunan popüler kozmetik ve parfüm üreticisi Refan Bulgaristan, online oylama ile belirlenen İzleyici Ödülü'nü kazandı.

Fibank’ın ülkemizdeki kadın girişimcileri teşvik ettiği En Başarılı Bulgar İş Kadını Ödülü, bitkisel ürünler ve filiz üreticisi Phyto Consult Şirketi Müdürü Albena Kovacheva'ya gitti.

Bu yıl mevcut ekonomik ve pandemik durumla ilgili yeni bir kategori belirlenerek Geliştirme Özel Ödülü verildi. Bu ödül, ülkedeki açıkları ve ihtiyaçları karşılamak için acilen koruyucu tıbbi ekipmanlar (maske, eldiven, giysi) üretimine başlayan Manufacturing Şirketine takdim edildi.  

Yarışma katılım şartlarına göre, yarışmaya sadece Bulgaristan sermayeli ve Bulgaristan yönetimli, bir Bulgaristan markasını temsil eden şirketler katılıyor.

Bu yıl ödüle aday gösterilen 300'e yakın şirket arasında çeşitli sektörlerin temsilcileri vardı.


DİĞER HABERLER