Balkanlardan Anlamlı ZiyaretPerşembe, 28 Ağustos 2014

 Balkanlardan Anlamlı ZiyaretKaradağ Başbakan Yardımcısı Rafet Husoviç, Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Kosova Milletvekili Müferra Şinik, Bulgaristan Hürriyet ve Şeref Partisi Kurucu Başkanı Eski Milletvekili Kasım Dal ve Makedonya Türk Demokratik Partisi (TDP) Genel Başkanı Dr. Kenan Hasip, YTB Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül'e tebrik ziyaretinde bulundu. YTB Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül'e yeni görevinde başarılar dileyen Makedonya Türk Demokratik Partisi (TDP) Genel Başkanı Dr. Kenan Hasip konuşmasında, YTB ile geçmiş dönemlerdeki işbirliğin devam edeceğine inandıklarını belirtti.

Görüşmede ayrıca Kosova ve Doğu Makedonya'da yaşayan Türkler ve sorunları üzerine çözüm önerilerinde bulunuldu ve Türkiye ile Balkan ülkeleri arasındaki tarihi ve kültürel bağlardan kaynaklanan ilişkilerin önemi vurgulandı. Ziyarette ayrıca, özellikle eğitim ve sosyal kültürel konularda ilişkilerin geliştirilmesinin önemine değinildi.

YTB Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül: "Proje Desteği Sağlıyoruz"

YTB Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül konuşmasında Başkanlığın kuruluşundan bugüne geçen dört yıl içerisinde yurtdışı vatandaşlar, soydaş ve akraba topluluklarla ilişkilerin geliştirilmesi ve Türkiye bursları konusunda önemli çalışmalara imza attığını yeni dönemde Türkiye Burslarının uluslararası burs sistemleri ile rekabet edecek seviyeye gelmesini arzu ettikleri ve bu doğrultuda çalışmaları yürüttükleri ayrıca Başkanlığın sivil toplum kuruluşları tarafından hazırlanan ve Balkan ülkeleri ile kültürel ve sosyal ilişkilerin geliştirilmesine yönelik projelere proje desteğini sağladığını ifade etti.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER