HASAN ÇENGEL'E SON YOLCULUĞUNDA SEVGİ SELİPerşembe, 29 Mayıs 2008

 HASAN ÇENGEL'E SON YOLCULUĞUNDA SEVGİ SELİ Seyyid Ali Sultan Dergâhı Koruma Heyeti Başkanı Hasan Çengel bugün (28 Mayıs) İkindi Namazı sonrasında Ruşenler Köyü'nde defnedildi. Merhumun cenazesine T.C. Gümülcine Başkonsolosu Ahmet Rıza Demirer, Gümülcine S. Müftüsü İbrahim Şerif, Mehrikoz Nahiyesi Başkanı Abdulkadir Hafız Hoca ve meclis üyesi İdriz Ahmet Hoca, Mehrikoz Muhalefeti Başkanı Mehmet Abdurrahim, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Sami Toraman, S.Ö.P.A. Mezunları Derneği Başkanı Mehmet Derdiman, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Adnan Selim, Rodop Vali Yardımcısı Mehmet Devecioğlu, Rodop eski milletvekili Galip Galip, Güney Bulgaristan Alevi Cem Vakfı Başkanı Mustafa Ali, Sadullah Hayrullah Dede ve Zeki Güneş, Güney Meriç Platformu Başkanı Bekir Mustafaoğlu'nun yanısıra yaklaşık olarak 1.200 kişi törene katıldı.

Cenaze töreni öncesinde Başkonsolos Ahmet Rıza Demirer ve Gümülcine S. Müftüsü İbrahim Şerif ve beraberindekiler merhumun ailesine başsağlığı dilediler. Törende bir konuşma yapan Müftü İbrahim Şerif, merhum Hasan Çengel'in toplum işleriyle uğraşan değerli bir insan olduğunu belirtti. Cenaze daha sonra da defnedilmek üzere kabristanlığa götürüldü. Yol boyunca kadın erkek herkesin son derece hüzünlü ve duygulu olduğu görüldü. Kabristanlıktaki cenaze namazını da Müftü İbrahim Şerif kıldırdı.

Merhum Hasan Çengel arkadaşımız kendini toplum işlerine adamış değerli bir insandı. Mütevazi kişiliğiyle yaşadığı toplumda sevilen, sayılan ve lider konumunda bir dosttu. Meriç bölgesi çok değerli bir evladını kaybetti. Ailesine bir kez daha başsağlığı diliyoruz. Mekanı Cennet olsun. Bütün canların da başı sağolsun.


DİĞER HABERLER