KADRİYE LATİFOFA DEVLET TİYATROSU "BARUT FIÇISI" ADLI PİYESİ SEYİRCİLERE SUNACAKPerşembe, 26 Şubat 2009

 KADRİYE LATİFOFA DEVLET TİYATROSU Bu akşam 26.02.2009 saat 19,00 da Kırcaali Kadriye Latifova Devlet Müzik ve Dram Tiyatrosu ünlü Makedon yazarı Deyan Duhovski'nin "BARUT FIÇISI" adlı eserini Bulgarca olarak seyircilere sunacak. Yönetmenliğini Yonko Tsonev'in yaptığı piyeste tiyatronun genç sanatçıları Rahim Ferad, Kerime İsmail, Nihat İsmail, Orhan Tahir, Dinko Kovaçev, Yakub Yakub, Sevgül Kardamova, Nihal Rasim, Kamişl Topçi, Rasim Ömer, Şengül İsmail ve Mustafa İsmail yer alacak.

Yönetmen Yonko Tsonev piyes ile ilgili şu bilgileri sundu:
"Eğer hayatınızın yarısını başarının formülünü bulma çabasıyla harcadıysanız. Eğer bütün gün zengin olmanın kısa ve kolay yolunu ararken kısır bür döngü içindeyseniz ve kafanızı duvarlara vuruyorsanız, komşunun son model arabası ve uzun bacaklı komşu kızı aklınızdan hiç çıkmıyorsa ve eğer uyku ilaçları artık işe yaramıyorsa... Doğru yere düşmüşsünüz demektir.
" BARUT FIÇISI" kahramanları hayatınıza yeni bir yön çizecekler. Onlar size para kazanmanın, en iyi arkadaşınızdan kurtulmanın en kolay ve kısa yolunu ve kriminal kontenjanın bir parçası olmayı veya sadece başka birinin hesabına gülümsemeyi ve eğlenebilmeyi öğretecekler. İhtiyacınız olan tek şey mahvedecek olduğunuz hayatınız. Bu ödemeniz gereken bedel.
Her zaman Balkanların her olayı büyüten birnevi büyüteç olduğunu düşünmüşümdür. Bu coğrafyada meydana gelen hiç bir şey gizli kalmamaktadır- ne bir kavga, ne bir sarhoş olma ne de bir aşk hikâyesi. "BARUT FIÇISI" on bir ayrı hikayeyi büyüteç altına alıyor. Bu hikâyede on iki kişinin kendilerini farkettirmek için çektikleri sancılara ve bocalamalarına şahit olacaksınız. Onlar parlaklar, agresivler, konuşmaları bozuk ve bu "BARUT FIÇISI"ndan cikabilmek kurtulabilmek için her şeye hazırlar."


DİĞER HABERLER