10. Kırcaaliler Şenliği ilk günkü heyecanıyla yapıldıPazartesi, 30 Mayıs 2016

10. Kırcaaliler Şenliği ilk günkü heyecanıyla yapıldıHer yıl İstanbul Kırcaalililer Derneği tarafından düzenlenen Kırcaalililer Şenliği'nin 10'cusu 29 Mayıs 2016 tarihinde İstanbul Danamandıra Piknik Alanında gerçekleşti.

2 500 kişinin katıldığı şenlikte, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Kırcaali Milletvekili Şabanali Ahmet ve Kırcaaliler Derneği Başkanı Bahri Gönülkırmaz konuklar arasında yer aldılar.

Dernek Başkanı Bahri Gönülkırmaz yapmış olduğu konuşmasında, tüm konuk ve katılımcılara ve etkinliğe maddi destekte bulunan sponsorlara teşekkürlerini sundu. Bahri Gönülkırmaz konuşmasının devamında, "Hala çok sayıda kardeşimiz Türk isimlerini geri almadı. Lütfen Türk isimlerimizi ve Bulgaristan'da kalan topraklarımızın tapularını alalım. Ana dilimize ve dinimize sahip çıkalım. Örf adetlerimizi ve gelenek ve göreneklerimizi yaşatalım. Ecdadımızın huzur içinde uyuması için evlad-ı fatihan mirası topraklarımızda benliğimizi coşkuyla yaşatalım. Sınırlardaki pasaport kontrollerinde yüzümüzü kızartan, silah zoruyla verilen Bulgar isimlerini derhal terk edelim ve Türk isimlerimizi alalım. Bunun yanında günlük konuşmalarımızda yerleşim yerlerinin hem Türkçe hem de Bulgarca isimlerini zikredelim ki, unutulmasın ve nesilden nesle aktarılsın" dedi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER