11. Bal-Göç Ali Durmaz Futbol Turnuvasının Açılış Töreninde Başlama Vuruşu Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'danPazartesi, 25 Nisan 2016

11. Bal-Göç Ali Durmaz Futbol Turnuvasının Açılış Töreninde Başlama Vuruşu Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'dan11. Bal-Göç Ali Durmaz Futbol Turnuvasının açılış töreni; Balkan camiasına yakışır bir şekilde birlik ve beraberliği pekiştiren güzel bir açılış töreni oldu.

Bal-Göç'ün organizasyonu, göçmen camiasını oluşturan diğer STK başkanlarının yanı sıra Sağlık Bakanı ve Bursa Milletvekili Hemşehrimiz Mehmet Müezzinoğlu'nun teşrifleriyle çok güzel bir atmosferde gerçekleşti.

Törende Bal-Göç Başkanının kısa bir açılış ve selamlama konuşmasının ardından, Durmaz Ailesi adına Hüseyin Durmaz misafirlerimize teşekkür etti ve turnuvada mücadele eden takımlara başarılar diledi.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, böyle güzel bir organizasyonla Rahmetli Ali Durmaz'ın anısının yaşatılmasını çok güzel ve örnek bir olay olarak niteledi. Her yıl birbirinden zevkli ve çekişmeli karşılaşmalara ev sahipliği yapan turnuva açılışında konuşan Vali Karaloğlu: " Balkanlardan Bursa'mıza gelerek dişi ile tırnağı ile bir imparatorluk kuran rahmetli Ali amcamızı ve onun devrettiği bayrağı alarak daha da ileriye taşıyan Hüseyin Durmaz beyi kutluyoruz. Bu gibi düzenlenen turnuvalar insanların yakınlaşması dost kalması için önemli ve baktığınızda bir çok ilçeden katılımcı var. Ben sakatlık olmadan, dostane bir havada turnuva geçmesini diliyorum" dedi.

Yoğun programları içerisinde hemşerileri ile buluştuğu etkinliklerden güç aldığını belirten Sağlık Bakanı Müezzinoğlu'da : " Öncelikle rahmetli Ali Durmaz abimizin ruhu için geleneksel hale getirilen bu güzel etkinlikte siz hemşerilerim ile birlikte olmaktan duyduğum memnuniyeti belirtmek istiyorum. Dünyanın başardığını bizde başarırız diye yola çıkan Durmaz ailesine Ülkemiz ekonomisine sunduğu katkıdan dolayı ayrıca çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu güzel etkinliğe katkı koyan herkesi yürekten kutluyorum" dedi.

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ayrıca, hedeflerinin ülkeyi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak olduğunu ve Devletimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün bu hedefine uygun biçimde çalıştıklarını belirtti. Balkan insanlarının hepsinin ve bu turnuvayı organize eden Durmaz Ailesi ile Bal-Göç'ün de sahalarındaki çalışmalarıyla ülkeyi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma hedefine uygun çalıştıklarını söyleyip,takdirlerini iletti. Bakanın konuşması esnasında yağan yağmur da katılımcılarca "bereket" diye karşılandı ve töreni aksatmadı.

Daha sonra Sayın Bakanın açılış pasıyla turnuva resmi açılış maçı başlamış oldu.

Bal-Göç sitesinde aşağıdaki teşekkür mesajı yayınlandı:

Sağlık Bakanımıza,
Bursa Valimize,
Hüseyin Durmaz ve Durmaz Ailesine,
BalkanTürksiad Başkanımıza,
BalkanTürksiad yüksek İstişare Kurulu Başkanımıza,
BalkanTürk Eğitim Vakfı Başkanımıza,
DOSAB Başkanımıza
Ahıskalılar Derneği,
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği,
Mamuşalılar Derneği
Kırımlılar Derneği
Cebelliler Derneği
Eğridereliler Derneği
Filibeliler Derneği,
Koşukavaklılar Derneği,
Mestanlılılar Derneği,
Osmanpazarlılar Derneği,
Kuzey Bulgaristanlılar Derneği,
Bal-Göç Şubeleri
başkan ve yöneticilerimiz ile üyelerimize ve açılış törenimize katılan herkese çok teşekkür ederiz.

Bal-Göç gibi bir çatının varlığı camia adına en büyük güvencemizdir.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER