AHMET DOĞAN: HÖH'ÜN ÜÇTANE GARANTİLİ AVRUPA PARLAMENTOSU TEMSİLCİLERİ VAR. DÖRDÜNCÜ İÇİN İSE SAVAŞACAĞIZCuma, 16 Mart 2007

AHMET  DOĞAN: HÖH'ÜN ÜÇTANE GARANTİLİ AVRUPA PARLAMENTOSU TEMSİLCİLERİ VAR. DÖRDÜNCÜ İÇİN İSE SAVAŞACAĞIZ"HÖH'ün üçtane garantili Avrupa Parlamentosu temsilcileri var, dördüncü için ise savaşacağız". Bu sözler HÖH lideri Ahmed Doğan tarafından Avrupa Parlamentosu Temsilcileri belirlemede kriterleri tartışacak olan Merkez Konsey önünde söylendi. Doğan avrupa parlamentosuna gidecek olanların milli çıkarları koruya bilmeleri için Avrupa kurumlarını ve Avrupa politikası'nın kurallarını çok iyi tanımak zorunda oldukları konusunda çok kesindi.
Ahmet Doğan "Bizim temsilciler diğer avrupa birliği üyesi ülkelerinde tecrübeye sahib olmalıdırlar. Gereken özellikler doğruluk, sadakat, hoşgörü ve dürüstlük olmalıdır. Bizim kriterler diğer partilerin kriterlerinden farklıdır. Potensiyelimizi ülke içinde göstermek, onun yeterli olduğunu ıspatlamak ve turist ve otöbüs varsayım konularından uzak olduğunu göstermek bizim için onur vericidir" dedi.
GERB'in seçimlere katılması konusunda, Doğan Boyko Borisovun ilk defa seçime katıldığını ve kendisini büyük uzman sandığını söyledi.
Doğan şunları da ekledi "Yaklaşan seçimlerde temel faktör katılım oranı olacak. Bulgar vatandaşları bunu iyi bilmeleridirler ki kendi temsilcilerini Avrupaya gönderiyorlar.
Avrupa fonlarını kullanılması konusunda koalisyon içerisinde bu konuda sarsılmaların olması söz konusu değil.
HÖH' ün Mekez konseyi artık iş başında. Tüm yönetim üyeleri görevde."


DİĞER HABERLER


06 Nisan 2024