Ardino “Ede 16” şirketi faaliyetlerini genişletiyor, daha fazla çalışan arıyorCuma, 26 Nisan 2024

Ardino “Ede 16” şirketi faaliyetlerini genişletiyor, daha fazla çalışan arıyor

“Faaliyetlerinin genişletilmesi ve yeni projelerin başlatılmasıyla bağlantılı olarak Ardino'daki ‘Ede 16’ Ltd. şirketi vardiyalı olarak yeni çalışanlar işe alıyor.” Bunu şirketin müdürü Kristina Yaneva duyurdu.

 Şirketin yemek kuponları, seyahat, modern Avrupa çalışma koşulları, iş kıyafetleri sağladığını belirtti.

 Kristina Yaneva, “Nedelino, Padina, Jıltuşa, Byal İzvor, Enyovçe, Sedlartsi bölgelerinin yanı sıra Mleçino, Gorno Prahovo ve Borovitsa bölgelerinden çalışmak isteyenler için kendi ücretsiz ulaşımımızı sağlama fırsatımız var” dedi.

Şirketin faaliyetlerine Eylül 2022'de başladığını belirtti. Ana faaliyeti plastik ve elektromekanik parçaların (elemanların) montajı, bir araya getirilmesi ile ilgilidir. Şirket şu anda 50'den fazla kişiyi istihdam ediyor. Tüm ekibin yoğun çalışmalarının ardından “Ede 16”, Aralık 2023'te Haskovo ilinde İşgücü Piyasasına Önemli Katkıda Bulunan İşveren kategorisinde 2023 Yılının İşvereni Ödülüne layık görüldü. Ödül, Çalışma ve Sosyal Politika Bakanlığı tarafından geniş bir bölgede işsizlere istihdam sağlayan şirketlere verilmektedir.

Kristina Yaneva, “Büyük uluslararası markalar için çalışıyoruz ve dünyaca ünlü şirketleri sevgili memleketimiz Ardino'ya çekmek için büyük çaba sarf ediyoruz” dedi. Kristina Yaneva, kendisi ve şirket yönetimi adına Ardino Belediye Başkanı Müh. İzet Şaban ve tüm ekibine muazzam destek ve yardımları için teşekkürlerini sundu.

Belediye Başkanı İzet Şaban, “Ede 16 şirketinin sahiplerini Ardino'da yatırım yapmayı seçtikleri ve yeni iş yerleri açtıkları için tebrik ediyorum. Belediye olarak yeni yatırımcıları ilçeye çekmek için gerekli koşulları yaratmaya devam edeceğiz. Kapımız her yatırımcıya açık” diye ifade etti.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER