ATAKA DOĞURUYORÇarşamba, 21 Kasım 2007

ATAKA DOĞURUYORKasım ayı başında Ataka'dan istifa eden Georgi Georgiev değişik zamanlarda Ataka'dan ayrılan milletvekilleri ile birlikte yeni bir milliyetçi parti kurma hazırlığı içinde olduklarını açıkladı.

Ataka'nın kirli bir organizasyon haline geldiğini söyleyen Georgiev ulusal ve milli güçleri bir araya getirecek bir partiye ihtiyaç olduğunu, bu partinin gelecek genel seçimlere katılarak Ataka'nın kirlettiği alanı tekrar dolduracağını ifade etti. Partiden ayrılan 10 milletvekili ile görüşmelerin sürdürüldüğünü belirten Georgiev, önümüzdeki günlerde Ataka'dan istifaların devam edeceğini iddia etti. Görünen köy kılavuz istemez. Ataka'dan istifaların devam edeceği çok açık ortada. Ancak Siderov'un öğrencilerinin kurmayı planladıkları yeni partiye ne kadar güvenilecek, AB'nin çiçeği burnunda üyesi Bulgaristan'ı Birlik içinde güç durumda mı bırakacak göreceğiz.

Volen Siderov ile anlaşmazlığa düşmesi nedeniyle 2006 yılında partiden ayrılan ve Bulgaristan Ulusal Radikal Partisine geçen Pavel Chernev de aynı Georgiev gibi milliyetçi siyasi organizasyon çatısı oluşturmak için çaba sarf eden bir diğer eski Ataka'lı. O da Zaştita, Nova Zora ve Bulgar Halk Birliği gibi milliyetçi kuruluşların liderleriyle görüşmelerde bulunan bir diğer kişi. Pavel'in milliyetçilere teklifi Georgiev'den biraz farklı. Pavel yeni bir oluşum yerine zihniyet olarak Ataka ile hiçbir farkı olmayan İç Makedon Devrimci Örgütü'ne monte olmak istiyor. Bu iki görüşü, çocuk yaştaki hemcinsleri ile cinsel ilişkiye girdiği ortaya çıkınca baskılara direnemeyen Siderov tarafından istemeye istemeye partiden ihraç edilen Vladimir Kuzov desteklediğini açıkladı. Ataka eski milletvekillerinden Stella Bankova ile Minço Hristov ise her iki görüşü desteklemediklerini ve katkı sağlamayacaklarını söylediler.

Gelişmeler öyle gösteriyor ki Ataka pek yakında bir evlat dünyaya getirecek, ancak doğum sırasında da kan kaybından hayata veda edebilecek mi göreceğiz...


DİĞER HABERLER