Bal-Göç ve BGF Genel Başkanının yeni yıl mesajıPerşembe, 31 Aralık 2015

Bal-Göç ve BGF Genel Başkanının yeni yıl mesajı Değeri Hemşehrilerim,

Kurulduğu 17 Ocak 1985 tarihinden bu yana barışın, kardeşliğin ve her zaman da insanlarının yanında yer alarak 31 yıldır bu çizgisinden taviz vermeyen derneğimiz, insanının sevinçlerine olduğu gibi hüzünlerine de ortak oldu.

İşte bu sebeple her sene olduğu gibi bu senede Ad Kıyımı Dönemi kurbanlarını andığımız, Süt Kesiği'nde, Killi'de, Mestanlı'da, Mazlumluğun Sembolü Türkan'ın Mezarında yine insanımızın içinde ve yanında olduk, şehit ailelerimizi ziyaret ettik.

31 yıldır hep dosdoğru bir çizgide olduk, dik durduk ve o yüzden hep haklı çıktık. Bu tesadüf değil, çünkü biz her zaman halkımızın yüreğinin götürdüğü yöne doğru yürüdük.

Yıllar önce adlarımızı, haklarımızı gasp ederek yeni bir Bulgaristan kuracaklarını sanan o günlerin totaliter rejim yöneticileri bugün tarihin çöplüğündeler.

Ayşe Ablamız, Türkan'ımız, tüm gazi ve şehitlerimiz ise insanlarımızın gönlünde en özel yerdeler.

O dönemin zorbaları insanlık vicdanında ve Bulgaristan'ın tarihinde "kara leke" olarak yerlerini aldılar.

Bal-Göç o yıllarda o mazlumların sesi olmak için yola çıktı.
Biz insanlarımızın sesi olduk.

Biz Türkiye üzerinden hangi ülkede olursa olsun iç siyaset yapıldığında şiddetle karşı çıktığımız gibi ayrıca da "taraf" olduğumuzu daima vurguladık.

Son günlerde Bulgaristan da HÖH partisindeki demokratik olmayan gelişmeleri ve oluşan krizin temelinde Ülkemiz odaklı siyasetin ve söylemlerin yapılmasını kınıyoruz. Bir defa daha "taraf" olduğumuzu belirtiyoruz. Biz yer kapma kavgalarında, adam harcamanın bir aracı olarak yapılan politikaların karşısındayız, vefasızlığında yanında hiçbir zaman olmadık ve de olmayacağız.

Biz Türkiye ve Bulgaristan arasındaki dostane ilişkiler zeminine döşenmiş birer taşız.

Bizler her iki ülkenin huzur, barış ve refah ikliminde dostluğunu savunuruz.

Bizim yerimiz bellidir. Biz Şehit Ayşe Abla'nın, mazlum Türkan'ın olduğu yerdeyiz.

Bizim sesimiz, insanımızın sesidir.
O sese kulak veren kazanır.
Çünkü her zaman Halk ve Hak kazanır.
Sonunda mutlaka "Türkan" kazanır.

Bu vesileyle tüm Bal-Göç üyelerinin, BGF'ye bağlı derneklere mensup üyelerimizin, İnsanımızın olduğu her ilde teşkilatlı olan Konfederasyonumuza bağlı Federasyonlara mensup üyelerin, Balkan ve Rumeli Camiasının, Yurt içinde ve yurt dışındaki tüm vatandaşlarımızın, etnik ve inanç aidiyeti ne olursa olsun tüm dünya insanların 2016 yeni yıllarını kutluyorum.

Yeni yılda aileniz, dostlarınız, komşularınız ve sevdiklerinizle sağlık ve saadet içinde yaşayınız.

Gelin hep beraber Balkanları ve tüm Dünyayı sevgi-barış ve kardeşlik içinde birlikte yaşanacak bir iklime kavuşturalım.
Hepinize sevgi ve saygılarımı sunarken 2016 yeni yıl mesajımı, En Değerli Hemşehrimiz olan Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk'ün bir sözüyle tamamlamak istiyorum.

"YURTTA BARIŞ, DÜNYADA BARIŞ"

Doç. Dr. Yüksel ÖZKAN
Bal-Göç ve BGF Genel Başkanı


DİĞER HABERLER