BAL-TÜRK Gebze Şubesi kongresini yaptı: Yeni Başkan Av. Hatice Çalışkan Torun olduPazartesi, 04 Aralık 2023

BAL-TÜRK Gebze Şubesi kongresini yaptı: Yeni Başkan Av. Hatice Çalışkan Torun oldu

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Gebze Şubesi, olağan genel kurulunu hafta sonu Gebze’deki şube binasında gerçekleştirdi. Kongre seçimleri sonucu, Yeni Başkan Avukat Hatice Çalışkan Torun olurken, yeni yönetim kurulu üyeleri de belirlenmiş oldu.

10:00-17:00 saatleri arasında Arapçeşme’deki dernek binasında gerçekleşen kongrede dernek üyeleri hazır bulunurken, genel kurulun Divan Başkanlığı’nı Şükrü Ar, Divan Üyeliklerini Selahattin Aydın ve

Vildan Akkoç yaptı.

Derneğin 2023 olağan kongresinde bugüne kadar şube başkanlığını yapan Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Gebze Şube Başkanı Ecz. Sezer Tahsinoğlu faaliyet raporunu okudu ve rapor okunan denetim kurulu raporu ile birlikte genel kurul tarafından oylandı.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından tek liste çıkan genel kurul seçimleri sonucu Yeni Başkan Avukat Hatice Çalışkan Torun seçilirken, seçimle yeni yönetim kurulu üyeleri de belirlenmiş oldu.

İŞTE YENİ YÖNETİM VE DENETİM KURULU ÜYELERİ

YENİ BAŞKAN TEŞEKKÜR ETTİ

Genel Kurul sonucu derneğin yeni Şube Başkanı seçilen Bal-Türk Gebze Şb. Başkanı Av. Hatice Çalışkan Torun, bir teşekkür konuşması yaparak katılan genel kurul üyelerine ve Genel merkeze teşekkür etti. Başkan Hatice Çalışkan Torun: : “Kocaeli Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezine, sevgili yönetim kuruluna ve saygıdeğer üyelerimize destekleri için teşekkür ederiz.” dedi.

BAL-TÜRK GENEL BAŞKANI GÜNAY UZUN YENİ YÖNETİMİ TEBRİK ETTİ

Gebze Şubesi’nin Gebze’de gerçekleştirdiği genel kurul sonucu seçilen yeni yönetimini Kocaeli Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Günay Uzun da tebrik etti. Genel başkan Uzun mesajında: “Gebze Şubesi yeni başkanı Av. Hatice Çalışkan Torun ve yeni yönetim kurulu üyelerini tebrik eder, başarılar diler, önceki dönem Yönetim Kuruluna Emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.” dedi. Kongre sonrası katılımcılar hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Haber: YILMAZ IŞIK


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER