Balkan Derneklerinden TİKA’ya TeşekkürPerşembe, 21 Nisan 2022

Balkan Derneklerinden TİKA’ya Teşekkür

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik, Kosova Prizrenliler Derneği Başkanı Gülen Aksu Türker ve beraberinde yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyeti kabul etti.

Görüşmede 14 yıldır sürdürülen Balkan göçlerinin anlatıldığı “Bir Kofer, Bir Sandık” programları ile “23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı” çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Heyet, TİKA Başkan Yardımcısı Çevik’i gerçekleştirilecek etkinliklere de davet etti.

Ziyaret sırasında heyet üyelerine Çevik tarafından Balkanlar’ın altı şehri Üsküp, Manastır, Prizren, İpek, Selanik ve Yanya’nın geçmişine adanmış altı yayınlık Osmanlı arşivlerinden Osmanlıca, Türkçe ve Arnavutça belgelere dayanarak hazırlanan eserler hediye edildi.

Heyet üyeleri, diğer Balkan dernekleri gibi sosyal medya hesaplarında TİKA Başkan Yardımcısı Çevik’in şahsında TİKA’ya olan sevgi ve muhabbetlerini dile getirdiler.

Hıfzı Kuruşa twitter hesabında @Mahmutcevik06 etiketiyle yaptığı paylaşımda, “Her zaman olduğu gibi Balkanlara ve Balkanlılara kapılarını sonuna kadar açan TİKA Bşk.Yrd Değerli Başkanıma misafirperverliği ve Balkanlara dair çok kıymetli bir eseri şahsıma layık görüp hediye ettiği için teşekkürlerimi sunarım.” diye yazdı.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER