Başbakan Kiril Petkov: Bilgi ve tecrübeyi birleştirmelisinizCumartesi, 12 Mart 2022

Başbakan Kiril Petkov: Bilgi ve tecrübeyi birleştirmelisiniz

Bulgaristan Başbakanı Kiril Petkov, Antalya Diplomasi Forumu (ADF) kapsamında düzenlenen "Liderler Paneli - Değişimi temsil etmek" adlı panele katılarak bir konuşma yaptı.

Başbakanı Kiril Petkov dünyadaki politik değişimlere ilişkin siyasi partileri ekonomik oluşumlar noktasında değerlendirerek, "Eğer burada siyasete ekonomik bir yol olarak bakacak olursak aslında çok benzer şeylerin tüm dünyada olduğunu görürüz. Hatta demokratik rejimlerle otoriter rejimler arasında bile bu benzerlik söz konusu." diye konuştu.

Yeni neslin sadece sosyal medyayla düşündüğü söylemine katılmadığını anlatan Petkov, "Sosyal medya sadece medyadır. Gerçek sorunları çözmek ve gerçek hayata değer katmak birbirine çok benzerdir. İnsanların problemini çözme ilkeleri tüm nesiller için aynıdır." değerlendirmesinde bulundu.

Petkov, kendi siyasi partilerinde ileri yaşlı üyelerin tecrübesine güvendiklerini ve bunu genç neslin enerjisiyle birleştirdiklerini aktararak, "Bilgi ve tecrübeyi birleştirmelisiniz, aksi takdirde bu çarpıklığı meydana getirir." ifadesini kullandı.


DİĞER HABERLER