BELEDİYE BAŞKANI MÜH. HASAN AZİS BURSA BAL - GÖÇ'Ü ZİYARET ETTİCuma, 21 Ağustos 2009

BELEDİYE BAŞKANI MÜH. HASAN AZİS BURSA BAL - GÖÇ'Ü ZİYARET ETTİBulgaristan'daki genel seçimlerden sonra Türkiye turuna çıkan Hasan Azis ve beraberindeki heyet, Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği'ne de (BAL-GÖÇ) bir ziyarette bulundu. Görüşmede Bulgaristan'daki yapılan seçimler ve seçim sonrası süreç değerlendirildi.

Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, BAL-GÖÇ Genel Başkanı Prof. Dr. Emin Balkan'a plaket takdim etti.

Kırcaali Belediyesi'nin çalışmalarını anlatan Azis, Türkiye'de yaşayan Bulgaristan vatandaşlarının belediyeden aldığı hizmetler hakkında da bilgiler verdi.

Kırcaali Belediyesi'nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden BAL-GÖÇ Genel Başkanı Prof. Dr. Emin Balkan, yeni dönemde HÖH'e büyük görevler düştüğünü söyledi. Bulgaristan'da farklı bir sürecin başladığının altını çizen Balkan; hükümet dışında kalan HÖH'ün halkla bütünleşme ve iç değerlendirme dönemine girmesinin önemini anlattı. Bulgaristan Türklerinin birçok sorunu olduğunu dile getiren Balkan, Türkçe eğitim konusundaki hassasiyetlerini aktardı. Toplantıda Bulgaristan Türklerinin sorunlarına ilişkin yapılabilecek işler de masaya yatırıldı.

Öte yandan, gerçekleşen ziyarette BAL-GÖÇ ve Kırcaali Belediyesi'nin sıkı bir diyalog ve işbirliği halinde bulunması gerektiği vurgulanırken; iki kurum arasında çeşitli periyodik zamanlarda fikir alışverişlerinde bulunmak üzere toplantıların yapılmasına karar verildi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER