"BİLLA" VE "TEKNOMARKET" KIRCAALİ' DEPerşembe, 18 Ocak 2007

Hipermarket zincirleri "Billa" ve "Teknomarket" Kircaali otogarına yakın eski Kışla'nın yerine inşa ediyeceği açıklanıldı. Kırcaali belediye başkan yardımcısı Mitko Sinabov'un açıklamasına göre, gelecek birkaç gün içerisinde müh. Hasan Azis' in kesin kararı sonrası bu belli olacak.
İhaleyi gerçekleştiren komisyon kararı belediye başkanı müh. Hasan Azis'e verildi. Müsabakaya katılan adaylar "Billa", "Teknomarket" ve "Kaufland" hipermarket zincirleri oldular. Fakat Kaufland şartlardan birini yerine getiremediğinden müsabakadan düştü.
Belediye meclisinin belirlemiş olduğu şartlara göre ihalenin başlangıç bedeli en az 1 174 355 levadı.
Adayların uyması gereken şartlar şunlardır: alanda tecrübeye sahip olması, Bulgaristanda kurulmuş ve çalışan en az 10 tane beyaz eşya ve gıda marketine sahip olması, şu ana kadar ülkede en az 1 300 tane iş yeri açmış olması ve Kırcaali ye de en az 120 iş yeri sağlaması, kurulacak market ticari ve depo birimleriyle birlikte en az 5 000 metre kare olması, en az 120 oto park yerine sahip park yeri ve toplam proje yatırım bedeli en az 8 millyon leva değerinde olması gerekiyor.


DİĞER HABERLER