BULGAR TÜRK KADINLARI DOSTLUK DAYANIŞMA DERNEĞİ'NDEN KIRCAALİ'DEKİ ÖZÜRLÜLERE YARDIMCuma, 07 Kasım 2008

BULGAR TÜRK KADINLARI DOSTLUK DAYANIŞMA DERNEĞİ'NDEN KIRCAALİ'DEKİ ÖZÜRLÜLERE YARDIMSofya'da faaliyet gösteren Bulgar Türk Kadınları Dostluk Dayanışma Derneğini temsilen bu gün Kırcaaliye gelen Dernek Onursal Başkanı Nilgün Gücük, Başkan Tatyana Karova ve Türkiye Cumhuriyeti Filibe Başkonsolosu Sayın Ümit Yalçın'ın da aralarında bulunduğu 15 kişilik heyet şehir'de bulunan özürlü ve yardıma muhtaç çocuklara bağışta bulundular.
Dernek 2006 yılında Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçisi'nin eşi Nilgün Gücük'ün Onursal Başkanlığında resmi olarak kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana dernek üyeleri fakir, sakat, özürlü ve bakıma muhtaç kişilere çeşitli yardımlarda bulunmuştur.
Türkiye Cumhuriyeti Filibe Başkonsolosu Sayın Ümit Yalçın'ın aracılıyla Kırcaaliye gelen heyet ilk önce Belediye Başkanı müh. Hasan Azis'i ziyaret etti. Başkan Azis misafirlere Belediye tarafından çocuklara ve özürlülere yapılan çalışmalardan bahsederek onlara ne kadar önem verdiklerini vurguladı. Kadınlar derneğine de bu girişimden dolayı teşekkür etti ve bu iyi niyetli hayırseverlik faaliyetlerinin devamını diledi.
Daha sonra Kırcaali Özürlüler Derneğini ziyaret eden heyet burada bulunan özürlülere yiyecek ve giyeceklerden oluşan paketler sundular. Kırcaali'nin hemen yakınındaki Rani list / Işıklar/ köyü okulundan 30 öğrenciye okul çantaları ve kırtasiyeler hediye edildi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER


06 Nisan 2024