BULGARİSTAN'IN İSTANBUL BAŞKONSOLOSU BAGİAD ÜYELERİ İLE GÖRÜŞTÜCuma, 21 Eylül 2007

BULGARİSTAN'IN İSTANBUL BAŞKONSOLOSU BAGİAD ÜYELERİ İLE GÖRÜŞTÜMerkezi İzmir'de bulunan Balkan Göçmenleri İş Adamları Derneği (BAGİAD) Bulgaristan'ın İstanbul Başkonsolosu Evgeni Genev'le BAGİAD dernek binasında bir araya geldi. İş Adamları olarak Balkan ülkelerine özellikle AB'ye üyesi Bulgaristan'a yatırım konusunda büyük önem v erdiklerini belirten BAGİAD Başkanı Rahmi Sezgin, "İş adamları olarak bizler Bulgaristan'a iş seyahatlerine giderken uzun süreli, bu 6 aylık veya 1 yıllık olabilir vize talebinde bulunmak istiyoruz. Ancak kimi zaman vize talebinin gecikmesi veya reddedilme si gibi sorunlar yaşayan iş arkadaşlarımız oluyor. Bu sebeple siz değerli konsolosumuzdan vize konusunda çözüm bulmanızı rica ediyoruz." dedi.

Başkonsolos Evgeni Genev ise: "Biz de konsolosluk olarak İzmir ve çevresinde bulunan, Bulgaristan'da yatırım yapmak isteyen yatırımcıların farkındayız. Bu sebeple vize talebi ile ilgili İzmir ve Ege Bölgesi çalışmalarını başlatmak için BAGİAD ile yürütme kararı aldık. BAGİAD, İzmir ve Ege Bölgesi'ndeki iş adamlarının vize taleplerine karşılık vererek bu anlamda önem li bir vazifeyi üstlenecektir."

BAGİAD'dan yapılan açıklamada, Dernek olarak Bulgaristan'da yatırım, ticaret, ihracat, ithalat yapmak isteyen iş dünyasına çok girişli Bulgaristan ticari vize taleplerine karşılık vermeye başlandığı vurgulandı. Vize başvurularının titizlikle incelendiği ve seri bir şekilde başvuran kesimlere hizmet verildiği belirtildi. Bulgaristan vizesi için istenen evraklarla ilgili bilgiler konusunda ise BAGİAD'a başvurulabileceği hatırlatıldı.


DİĞER HABERLER