BULGARLARDAN HASAN AZİS'E DESTEKCuma, 19 Ekim 2007

BULGARLARDAN HASAN  AZİS'E   DESTEKKırcaali pazarında satıcılık yapan Veselina Hasan Azis'e "Sayın Azis yaklaşan yerel seçimlerde ben ve benim ailem size oy vereceğız" dedi. Veselina daha bir çok bulgarın HÖH adayı Hasan Azisi destekleyeceğinden emin olduğunuda söyledi.
Belediye başkan adayı Hasan Azis Cumartesi pazarını dolaştı. Bizzat üreticiler pazarının kuruluş aşamsı ile tanışması amacı ile. 10 000 000 leva değrinde olan yatırım son yıllarda bölgede en büyük yatırımdır. Kasım ayının sonuna kadar hazır olması beklenilen üreticiler pazarı Güney merkez bölgesinden Bulgaristan, Türkiye ve Yunanistandan üreticileri çekmesi bekleniliyor.
Gezi sırasında belediye başkanı anlamlı bir ürüne rastladı -Hasan Azis'in oy pusulası numarası olan 6 numarası taşıyan spor ekibi. Belediye başkanı Kırcaalide üretilmiş olan spor ekibini bir çocuğa hediye etti.
Hasan Azis Kırcaali habere "Kurulan yeni pazarda 400 civarı ticaret masaları olacak ve Güney Bulgaristanda en büyük Pazar ünvanına sahib olacak" dedi. Azıs şu sözleride ekledi : "Eminim ki iyi bir yönetim ile Alians bankasından pazarın kurulması için aldığımız krediyi banka ile anlaşmada gösterilen 8 yıl süresinden önce geri ödeyebiliriz. Ayrıca SAPARD ajansı yatırımın yarı fiyatını ödeyecek".


DİĞER HABERLER