BULGARLARIN AĞZI TADLANACAKCuma, 16 Kasım 2007

BULGARLARIN AĞZI TADLANACAKTürkiye'de Çorum'un İskilip ilçesinde 1953 yılından beri hizmet veren Ganik Şekerleme 2007 yılında ihracata ağırlık verdi.Almanya'ya ihracata başlayan ve Bulgaristan, Cezayir, Rusya gibi ülkelere ürünlerini göndermeye hazırlanan firma Bulgaristan'a kurmayı planladığı fabrika aracılığı ile Avrupa pazarında daha iyi yer edinmeyi amaçlıyor.

Ganik Şekerleme Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Satış ve Pazarlama Müdürü Suat Sarıaslan, basına yaptığı açıklamada, 54 yıl önce babaları tarafından kurulan atölyede şeker üretimi ile sektöre giriş yaptıklarını belirterek bugün tahin, pekmez, lokum, reçel, helva ve fındık kreması üretimiyle piyasada önemli bir yer tutan firmalarının artık ülke geneline hizmet veren bir konuma geldiğinin altını çizdi. Sarıaslan; temel ilkelerinin üretimde, kalite anlayışında, satışta ve halkla ilişkilerde uygulayarak kendilerinin oluşturduğunu, Fabrikalarının Avrupa standartlarında olduğunu kaydederek, sektörde yerlerini sağlamlaştırdıklarını söylemiştir.

11 bin metrekarelik alan üzerinde 4 bin metrekare kapalı alanı bulunan fabrikanın her ay 115 ton helva, 210 ton reçel, 65 ton lokum ve 70 ton tahin üretim kapasitesine sahiptir. Bulgaristan'da fabrika kurma çalışmalarına hız kazandıran Ganik Şekerleme Gıda Sanayi ve Ticaret Limited şirket yetkilisi yapılacak bu yatırım ile Bulgaristan üzerinden Avrupa'ya açılmayı planladıklarını ifade etti.


DİĞER HABERLER