BULTİŞAD, BRGK ile işbirliği protokolü imzaladıSalı, 24 Ağustos 2021

BULTİŞAD, BRGK ile işbirliği protokolü imzaladı

23 Ağustos 2021 Pazartesi günü Bulgar -Türk Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnce ile Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu (BRTK) Genel Başkanı Sabri Mutlu arasında yatırımı, kültürel bağları ve çeşitli alanlarda işbirliğini geliştirmeye yönelik işbirliği anlaşması imzalandı.

Sabri Mutlu, imza töreninde yaptığı konuşmada, “Bu görüşmeyi uzun zamandır planlıyorduk ama pandemi nedeniyle erteledik. Sonunda bu işbirliği protokolünü imzalayacağımız için mutluyum. Bu belge Bulgaristan ile Türkiye ve diğer Balkan ülkeleri arasında bir köprü olacak. Bu işbirliğinin, ülkeye yatırımı teşvik edeceğinden eminim” diye kaydetti.

Fikret İnce, “En önemli şey insandır. Bizler bu coğrafi bölgede yaşayan insanlarız ve amacımız bu temasları ve ilişkileri gerçekten güçlendirmektir. Burada yaşayan nüfusun refahına katkı sağlayacak bir işbirliği gerçekleştirmek istiyoruz. Bu protokolü imzalayarak ortak çalışmalarımızı resmileştirip daha etkin hale getireceğimiz için mutluyum” dedi.

İki kuruluşun temsilcileri, amaçlarının her iki taraftaki küçük ve büyük potansiyel yatırımcıları iş geliştirme için sunulan fırsatlarla tanıştırmak olduğunu da sözlerine eklediler. İşbirliğinin, kültürel bağlar, yardım kampanyaları ve diğer faaliyetler doğrultusunda da gelişeceği belirtildi.

Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu, Türkiye'deki tüm göçmen derneklerini birleştiren bir örgüttür. Üyeleri, konfederasyon çatısı altında 12 federasyonla birleşen Balkan ülkelerinden Türkiye'ye göç eden kişilerin oluşturduğu 300 dernektir.


DİĞER HABERLER