"CAN SUYU" YARDIMLAŞMA DERNEĞİ KIRCAALİ'DE 100 MUHTAÇ KİŞİYE YARDIM ETTİÇarşamba, 11 Ekim 2006

8 Ekim 2006 da Kırcaali'de "Can suyu" derneği ve Kırcaali cami encümenliği vasıtasıyle İftar yemeği düzenlendi. Organizasyon "Kırcaali" otelinin lokantasında gerçekleşti. Yüz kişinin katıldığı davetliler arasında Filibe bölgesi millet vekili sn. Ahmed Hüseyin, Çernooçene belediye başkanı sn. Aydın Osman, Kırcaali bölgesindeki belediyelerden başkan yardımcıları, meclis başkanları ve Kırcaali merkez cami cemaatinden bulundular. Bu organizasyonu gerçekleştiren "Can suyu" derneğinden yetkili kişiler de İftar yemeğine katıldılar.
Kırcaali bölge müftüsü sn. Şabanali Ahmed organizasyonla ilgili şu açıklamada bulundu "Birlik ve beraberlik mesajları arasında İftar yemeği çok güzel geçti. Bu ay hayır ve ikram ayı ve bu vesileyle biraraya gelip bunu gösterdik. Bu mubarek ayda bu konudan istifade etmek lâzım. Yani halkımızla beraber olmak açısından, onların sorunlarını dinlemek ve İftarlar düzenleyerek bu ayda ikram edilmesi gerektiğini onlara hatırlatmak gerekiyor. Umuyoruz ki böyle faaliyetlerin devamı olur."
İftardan önce aynı gün Kırcaali bölgesinde 100 muhtac aileye erzak dağıtıldı. "Her belediyeden onyedişer muhtac aile" programı altında. Bu yardımlar yine "Can suyu" derneği ve Kırcaali cami encümenliği vasıtasıyle gerçekleşti.
Sn. Şabanali Ahmed sözlerine şunları da ekledi "Bizzat gidip yardımlar kendimiz teslim ettik muhtac olan aylelere. Bu dağtım belediyeler tarafından sunulan liste karşılığında gerçekleşti."DİĞER HABERLER