ÇANAKKALE SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ , BULGARİSTAN'A "DOSTLUK VE BARIŞ ÖDÜLÜ" VERDİPazartesi, 11 Aralık 2006

ÇANAKKALE SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ , BULGARİSTAN'A Çanakkale Sanayici İşadamları Derneği'nin (ÇASİAD ) 14. kuruluş yıldönümünde Avustralya, Bulgaristan, Yunanistan ve Ukrayna'ya "Dostluk ve Barış" ödülü verildi. Çanakkale'de Kolin Hotel'de düzenlenen Çanakkale Sanayici İşadamları Derneği'nin 14. kuruluş yıldönümü etkinliğinde bir konuşma yapan ÇASİAD Başkanı Hakan Vural, bu yıl 14.sünü gerçekleştirdikleri kuruluş yıldönümünün önemine değinerek, "Bu kuruluş yıldönümümüzde bizleri yalnız bırakmayan bakanlarımıza teşekkür ediyoruz" dedi. Hakan Vural, bu yıl ilk kez "Dostluk ve Barış" ödülü vermeyi kararlaştırdıklarını da belirterek, "Yönetim kurulumuzda aldığımız karar gereği Avustralya, Bulgaristan, Yunanistan ve Ukrayna'ya "Dostluk ve Barış" ödülü vermeyi kararlaştırdık. Buna göre Bulgaristan Büyükelçisi Branimir Bladenov, Ukrayna Başkonsolosu Volodimir Puzirko, Avustralya Başkonsolosu Peter Rennert ve Yunanistan Kon solosu Alexios Marios Lyberopulos'a bu ödüllerini ülkeleri adına veriyoruz" dedi.
Ödülleri alan dört ülkenin temsilcileri de Türkiye ile ülkeleri arasında barışın aracılığı yapan Çanakkale'nin önemine değinerek, barış ve dostluğun bundan sonra da süreceğini belirtti.

Fotoğrafta: ÇANAKKALE SANAYİCİ İŞADAMLARI DERNEĞİ (ÇASİAD ) TARAFINDAN DÜZENLENEN "YILIN ENLERİ" 2006'NIN BAŞARILI İSİMLERİNE TÖRENLE ÖDÜLLERİ VERİLDİ. BULGARİSTAN BÜYÜKELÇİSİ BRANİMİR BLADENOV'A ÇASİAD ÖZEL ÖDÜLÜ VERİLDİ