ÇERNOOÇENE'DE TOPLU SÜNNET MERASİMİ YAPILDISalı, 14 Ekim 2008

ÇERNOOÇENE'DE TOPLU SÜNNET MERASİMİ YAPILDIÇernooçene'de 10 yaşına kadar 30 çocuk toplu sünnet oldu. Sünnet merasimi geçen hafta sonu camide gerçekleştirildi. Çocukların ebeveynleri ve akrabaları sünnet sebebiyle cami bahçesinde bir araya geldiler. Çocuklar ise sünnet kıyafetleri giyidiler.
Sünnet Kırcaali Bölge Müftülüğü, Çernooçene belediyesi ve Çernooçene HÖH Belediye Meclisi tarafından düzenlendi. Ebeveynler sünnet merasimi için hiç bir masrafta bulunmadı. Anne babalar için bu tören çok heyecanlı geçti.
Takım elbise, şapka ve asadan oluşan çocukların sünnet kıyafetleri Çernooçene belediyesinin hediyesidir. Bu günün anısına ise Belediye Başkanı Aydın Osman çocuklara bıçak hediye etti.
Sünnet Aytoslu Doktor Lütfi Nazif tarafından gerçekleştirildi. Doktor Nazif sünnetin özel aletlerle kansız bir şekilde yapıldığını, birkaç dakika sürdüğünü ve çocukların hiç acı hissetmediğini söyledi.
Her yıl Ekim ayı başında Çernooçene belediyesi bölgedeki Müslüman çocukların sünnetini gerçekleştiriyor. Yapılan tören ile ilgili Belediye Başkanı Aydın Osman şunları söyledi: "Çocuklarını sünnet ettirmek isteyen ebeveynlerin listesini yapmaları için belediyedeki muhtarlıklara önceden haber veriyoruz. Böylelikle daha fazla çocuğun sünnet olmasına imkan sağlıyoruz".
18 Ekim günü Kırcaali'de de toplu sünnet merasimi yapılacak.


DİĞER HABERLER